Учасниками заходу виступили виробники одягу і взуття, представники Департаменту освіти Харківської міської ради, Головного управління праці та соціального захисту населення Харківської облдержадміністрації, представники профільних середніх спеціальних і вищих навчальних закладів Харкова, фахівці галузі.
Теми круглого столу:
- взаємодія профільних навчальних закладів та виробників одягу і взуття в рамках підготовки кадрів легкої промисловості.
- створення дорожньої карти механізму реалізації пілотного проекту «Механізм реалізації пілотного проекту щодо кадрового забезпечення легкої промисловості» на 2019-2020 рр.
В рамках круглого столу Президентом-головою асоціації «Укрлегпром» Тетяною Ізовіт була представлена інформація і аналітика про поточний стан легкої промисловості та ринку праці галузі в регіоні і в Україні, стратегія розвитку галузі, напрямки освітніх заходів та популяризації галузевих професій, взаємодії і співробітництво з навчальними закладами та громадськими організаціями в Україні в цілому, приклади співпраці з представниками галузі інших країн.
Представниками галузевих навчальних закладів були висвітлені наступні проблеми:
Необхідність відповідності матеріально-технічної бази навчальних закладів сучасній підготовці кваліфікованих кадрів, необхідність популяризації професії серед молоді, введення дуальної системи освіти, проблематика застарілих програм навчання, співпраця з представниками підприємств галузі як по проходженню учнями виробничої практики, так і їх подальше працевлаштування.
Представники Центру зайнятості та Центру професійно-технічної освіти надали статистичні дані роботи центру зайнятості з підготовки та перепідготовки кадрів галузі, можливості, що надаються ЦПТО роботодавцю.
Представники підприємств – роботодавцями галузі були підняті питання, що виникають при співпраці з навчальними закладами (застарілий класифікатор професій, невідповідність підготовки кадрів сучасним стандартам, можливість проходження навчання та практики студентам на обладнанні роботодавців). Також висловлено зацікавленість у висвітленні інформації по законодавчій базі і співпраці з центром зайнятості, щодо взаємодії з навчальними закладами та ЦПТО, готовність надання сучасного обладнання для навчання студентів.
Підсумки заходу:
Ініціація створення Дорожньої карти Кластера з кадрового забезпечення легкої промисловості регіону з включенням в неї наступних пунктів:
- Організація на базі Кластера легкої промисловості та дизайну регулярних зустрічей виробників і навчальних закладів, з подальшим створенням робочої групи з розробки та реалізації дорожньої карти.
- Розробка спільної програми популяризації професій легкої промисловості.
- Організація Кластером заходів щодо взаємодії між виробниками, ЦПТО і навчальними закладами галузі: організація регулярних зустрічей на базі профільних навчальних закладів студентів з дизайнерами одягу і взуття, фахівцями галузі, представниками галузевих підприємств-потенційних роботодавців, організація екскурсій для студентів на підприємства представників легкої промисловості.
- Проведення заходів з висвітлення актуальних питань і можливостей, що надаються центром зайнятості для представників галузевих підприємств.
- Розробка і внесення ініціацій і пропозицій на розгляд Міністрества освіти з питань реформи системи освіти в профільних навчальних закладах.
- Розробка пропозицій щодо внесення змін до стандартів навчання і класифікатор професій, відповідно до сучасних тенденцій і технологій галузі для підготовки кваліфікованих кадрів і популяризації галузевих професій.
Джерело: Всеукраїнський медіа-ресурс «Швейное дело и мода»







