Open Grant School
Відкриваючи можливості
Перша в Україні
муніципальна школа грантрайтингу
Заявки на участь у проєкті приймаються он-лайн:
Open Grants School 2021
З метою розвитку компетенції та навичок соціального проєктування представників громадських організацій, які бажають та здатні ініціювати та реалізувати у місті Харкові соціальні інноваційні проєкти у різних сферах життєдіяльності, Управлінням інноваційного розвитку та іміджевих проєктів Харківської міської ради було ініційовано проєкт "Open Grants School".

«У 2017 році навчанні у Школі пройшли 200 осіб. Слухачі школи збиралися у вихідні в навчальних аудиторіях харківських вишів, навчалися основам грантрайтингу, презентували свої проєкти та створювали нові, обмінювалися досвідом та об'єднували свої ідеї в більші за масштабом проєкти.

У 2018 році для навчання в «Open Grants School» було відібрано 100 осіб. Як і у минулому році серед них були: студенти та викладачі вишів, громадські активісти та просто креативні харків'яни, які шукали можливість для успішної реалізації власних соціальних проєктів.

Випускники «Open Grants School» 2017 року стали спеціальними гостями святкового відкриття та першого заняття школи «Open Grants School-2018», яке відбулося у ЄКЦ "Бейт-Дан", де зібралися слухачі, які пройшли конкурсний відбір, організатори та спікери школи. Серед випускників, які ділилися своїм досвідом у реалізації власних проєктів були: Іванна Назаренко та Андрій Тарелін з проєктом Smart Job, а також Маріанна Горонескуль та Володимир Косенко.
Програмою навчання в «Open Grants School» 2018 року були
передбачені організаційні та практичні заняття з грантрайтингу та управлінню проєктами, включаючи семінари-тренінги та консультації з експертами, а також краш-тест проектних заявок, які були підготовлені випускниками у якості підсумкового завдання. Вже традиційно навчання проходило у вихідні, але для зручності слухачів була обрана постійна локація для його проведення - ЄКЦ "Бейт-Дан". Окрім основної програми Школи, слухачі змогли взяти участь у виїзних факультативах.

За запитом самих слухачів перше факультативне заняття було
присвячено порядку реєстрації недержавних об`єднань (громадських організацій, фондів, юридичних та фізичних осіб - підприємців). Другий факультатив був спрямований на підвищення компетенції проєктних менеджерів: відбулася відкрита зустріч-діалог з експертами різних спрямувань: волонтерами, правозахисниками, представниками ХРІ
НАДУ та неформальної освіти; обговорювалися особливості роботи з відкритими публічними даними, можливості реалізації проєктів без бюджету та інші актуальні для учасників курсу питання.
Мета проєкту була досягнута. Випускники отримали відповідні сертифікати про проходження навчання та можливість подати власні проєкти, підготовлені у межах школи грантрайтингу, на міський конкурс інноваційно-інвестиційних та іміджевих проєктів, який також було організовано Управлінням інноваційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міської ради.

Конкурс представляє собою один із видів муніципальних інвестицій у сфері підтримки громадських ініціатив, спрямованих на покращення іміджу у м. Харкові на національному та міжнародному рівнях, та проводився з 2017 по 2019 рр. включно. Через два місяці після закінчення основного курсу навчання "Open Grants School" Управлінням інноваційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міської ради було організовано зустріч випускників Школи.

Мета заходу - розвиток комунікації між членами громадських організацій, громадськими активістами, творчими та активними людьми, створення спільноти "Open Grants School" та постійно діючої платформи для обміну досвідом. "Серед випускників школи - переможці міського конкурсу інноваційно- інвестиційних та іміджевих проектів, які отримали кошти на реалізацію власних соціальних ініціатив.

Тому ми вирішили надати Їм можливість поділитися із сокурсниками власним досвідом, розповівши під час зустрічі про те, як сьогодні проходить робота з реалізації проєктів, з якими складнощами доводиться стикатися та які досягнення ми вже маємо, - розповіла про захід ачальниця Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Вікторія
Грецька-Миргородська.

"Такі зустрічі дуже важливі для нас. Ми усі зайняті реалізацією власних проєктів і дуже раді можливості зустрітися із однодумцями та друзями. А ми дійсно встигли потоваришувати під час навчання та продовжуємо спілкуватися, спостерігаємо за успіхами один одного як мінімум у соціальних мережах. І вже під час сьогоднішнього заходу ми просимо організаторів про наступну таку зустріч, тому що під час спілкування отримуємо важливі поради, разом знаходимо нові ідеї та можливості для співпраці;, - розповіла про зустріч одна із випускниць школи Оксана Бакуменко.

Таким чином, відкриті факультативи, звітні зустрічі – презентації успішно реалізованих проєктів за участю випускників та спікерів "Open Grants School" стали проводитися Управлінням інноваційного розвитку та іміджевих проектів спільно з «Каразінською Школою Бізнесу». У 2019 році слухачами проєкту "Open Grants School"; стали 100 заявників, які вдало пройшли етап конкурсного відбору. Заняття проходили на території Харківського національного університету радіоелектроніки. Програма курсу була дещо модифікована з урахуванням отриманого досвіду та побажань випускників попередніх років.

Цього року за запитом слухачів Школи крім основного курсу були проведені факультативні заняття з підготовки до "Бюджету участі", а також з краундфандінгу та соціального підприємництва. Випускники отримали якісні знання з грантрайтингу та проєктного менеджменту та змогли знайти фінансування на реалізацію власних проєктів і як учасники міських програм, і як учасники конкурсів від фондів та місій.

Першою з випускників курсу отримала грант від Українського культурного фонду вже в липні 2019 Ірина Прокопенко разом з
ініціативною групою Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди на суму 206 тисяч гривень за
програмою «НОРД: навчання, обміни, резиденції, дебюти» для реалізації проєкту «Візуальне мистецтво як засіб профілактики та
подолання емоційного вигорання педагогів». Проєкт було успішно реалізовано восени 2019. Загалом, за три роки випускниками "Open Grants School" було залучено від зовнішніх донорів понад 3,5 млн грн. на реалізацію проєктів у м.Харкові. У 2020 році з метою оптимізації Школи організаторами було прийняте рішення залучити до більш тісної співпраці представників фондів та
місій. Так, 8 лютого у головному корпусі Харківського національного університету ім.В.Н.Каразіна відбулася презентація Школи за їхньою
участю, а випускники та майбутні слухачі курсу дізналися про міжнародні програми і конкурси за напрямами діяльності, особливості
роботи окремих фондів, отримали персональні консультації по власних проєктах. Заняття курсу 2020 року традиційно проводилися вихідними днями, але карантинні обмеження внесли корегування в роботу Школи, і всередині березня проєкт було оперативно переведено в он-лайн формат.
В результаті, програма курсу змін не застала і була реалізована в повному обсязі у встановлений термін, а слухачі отримали додаткові навички та компетенції по роботі з хмарними сервісами, організації конференцій в Zoom, виступу та презентації доповідей он-лайн. У жовтні 2020 року проєкт "Open Grants School" отримав І місце у національному конкурсі «Кращі практики місцевого самоврядування» від Міністерства розвитку громад і територій України та Ради Європи. Конкурс проводиться щороку з метою поширення кращих практик органів місцевого самоврядування з питань соціально-економічного розвитку. «Досвід цієї ініціативи залишається унікальним для органів місцевого самоврядування в нашій країні.
Школа допомагає соціально активним громадянам в їх інноваційних, іміджевих, соціально значущих проєктах практичними інструментами. Завдяки отриманим за кошти місцевого бюджету знанням випускники школи отримують гранти та сприяють залученню соціальних інвестицій в економіку міста», - прокоментувала отриману нагороду начальниця Управління Вікторія Грецька-Миргородська. У 2021 році Школа продовжить свою роботу, але кількість слухачів курсу може бути скорочена у порівнянні з минулими роками.

Завантажити положення про Школу можливо за цим посиланням
Made on
Tilda