
«У стартапів є адреса! Для перших учасників вже відкрилися двері стартап центру. Це перша програма міста для міських стартаперів – у суботу 12 вересня стартував її перший навчальний цикл для перших резидентів. Примітно, що всі вони дійсно мають потенціал і можуть зробити наше місто кращим. Майже всі з запропонованих ідей, корелюються з більшістю тематик круглих столів з розробки стратегії міста на майбутні 10 років «Kharkiv STARTegy 2030», — прокоментувала подію Вікторія Грецька-Миргородська заступник директора Департаменту - начальник Управління інноваційного розвитку та іміджевих проєктів Харківської міської ради.

Команди, які братимуть участь в першій міській програмі для стартапів можуть удосконалити найрізноманітніші галузі та сфери в Харкові та за його межами:
- Fintoda Wallet працює над цифровим гаманцем.
- Branchi пропонує діджитал оптимізацію в HoReCa.
- RAMOSESS працює над захистом смартфонів.
- AMG - Active Marketing Group робить маркетинг доступнішим для підприємців.
- Expertalk розвиватимуть платформу-ком'юніті, для вільного заробітку на знаннях.
- Erudito вдосконалюють освіту для дітей за допомогою смартфону.
- ChiqChaq — платформа, що об’єднує персональні, побутові, професійні та бізнес послуги.
- JamLab об'єднує та продюсує музикантів.
- Targer пропонує прозорі змагання для веб-розробників.
- Dance battle розробляють стрімінгову платформу та ком’юніті для танцорів та їх оточення.
- New Age Data Compression вирішує проблему зберігання та приватності фото.
- Fiway працюють над створенням якісного інтернету в транспорті, в дорозі.
- Ukrainian Medical Support завдяки IT технологіям інтегруватимуть базові принципи медицини в повсякдення.
- DiM (Digital items managment) пропонують IT-рішення у сфері ЖКГ.
- Rentik планує інновації в нерухомості.
- GeoTales працюють над мобільним відеогідом по місту.
- Sugar Monitoring System допомагатимуть людям с проблемами діабету.
- CensAR розробляє захист користувачів інтернету від спаму.
- Декларативне програмування — передбачає суттєве підвищення продуктивності праці програмістів.
- Marynych розробляє проєкт по скороченню часу на приготування різноманітних страв.
- Clean Service працюють над вдосконаленням та автоматизацією клінінгового бізнесу та послуг.
- Agrotec розробляє багатофункціональну модульну робототехнічну платформу в агросфері.
Протягом найближчого місяця відібрані команди пройдуть інтенсивну програму навчання безкоштовно. Програма допоможе стартапам структурувати та вдосконалити подальшу презентацію продукту перед інвестором:
- проблема та її рішення;
- цільова аудиторія, розмір ринку та конкуренти;
- бізнес-модель та шляхи монетизації тощо.

«У більшості випадків відмінні ідеї практично не структуровані. І на жаль, команда не може добре цю ідею презентувати. Ми ж під час reBOOTcamp послідовно розберемо всі складові продукту та його якісну презентацію. Частина проєктів відсіється, а до самого фіналу дійде лише 5 команд. Саме ці учасники будуть пітчити у фіналі на Open Startup Day, презентуватися на Kharkiv Innovation Forum і брати участь в алеї стартапів.
Однак проєкти, що не дійдуть до фіналу не залишаться ні з чим. В будь-якому разі вони отримають від нас зворотній зв’язок. Завдяки цій ініціативі міста ми бачимо, що запрос на подібні програми досить великий», — зауважила Ольга Гольдiна директор першого в Україні муніципального стартап центру, експерт українського фонду стартапів.

Учасникам в їх інтенсивному навчанні допомагатимуть до 30 менторів. Частина з них будуть працюватиме з резидентами Startup Kharkiv онлайн, тому що багато хто з них знаходиться не лише в Харкові, а в інших містах та країнах світу.

Ідея муніципального стартап центру Харкова, що мав би стати резиденцією для міських стартапів, була реалізована за ініціативи та підтримки Харківської міської ради. Починаючи з квітня 2019 року продовжувалась його планомірна розробка, а відкриття планується вже в перших тижнях жовтня.
Для першої інтенсивної навчальної програми reBOOTcamp, що стартувала 12 вересня, шукали ідеї технологічного стартапу з комерційним потенціалом, що могли б бути цікавими для розвитку Харкова з потенціалом подальшого масштабування. Підписатися та слідкувати за новинами Startup Kharkiv можна за посиланням https://startupkharkiv.com/