Наші новини

Фестиваль-лабораторія «Живи!» повертається до Харкова

З 22 по 27 серпня за підтримки Харківської міської ради в нашому місті відбудеться IX міжнародний театрально-дизайнерський фестиваль «Живи!».

Починаючи з 2007 року фестиваль щорічно стартував у Харкові, а проходив в Криму. Але з 2014 року зустрічі творчих колективів припинилися через анексію півострова. Цього року організатори фестивалю подали заявку на участь у міському конкурсі інноваційно-інвестиційних та іміджевих проектів, який проводиться профільним управлінням Харківської міської ради, і отримали фінансову підтримку, ставши одними з дев'яти переможців конкурсу.

«Мета конкурсу - підтримати громадські ініціативи, спрямовані на поліпшення іміджу м.Харкова на національному та міжнародному рівнях, - каже начальник Управління інноваційно-інвестиційних та іміджевих проектів міської ради Вікторія Грецька-Миргородська, - Харків дуже багатогранний і багатий на таланти в різних сферах. Один з таких напрямів - це театральне мистецтво, і фестиваль «Живи!» - проект яскравий і унікальний у своєму роді, з сильною соціальною складовою. Його сьогоднішнє відродження актуально не тільки для поціновувачів театру, а й для всіх харків'ян. А наше завдання - надавати підтримку проектам в різних сферах, розвивати та підтримувати всі напрями».

Завдяки підтримці міста і зусиллям організаторів з 22 серпня в Харкові пройде понад 30 вистав незалежних театрів на різних майданчиках міста. Серед них: Будинок актора, АРТерія ДК, Обласний Палац дитячої та юнацької творчості, Міський центр культури / ДК Металіст. З програмою фестивалю можна ознайомитися на сайті організаторів: http://artdacha.life/

На учасників фестивалю чекає велика лекційна програма. Відбудеться форум Гільдії незалежних театрів, лекції, майстер-класи, міжнародна виставка плакатів.

«Історія створення виставки почалася, коли 27-річний журналіст Ян Куцяк і його наречена Мартіна Кушнірова зі Словаччини були знайдені мертвими у власному будинку 25 лютого цього року. Його остання стаття була присвячена податковим шахрайствам і викривала зв'язки мафії з вищими представниками словацького уряду. Цей інцидент ініціював масштабні демонстрації по всьому світу. Дизайнерів приєднатися до ініціативи закликав Микола Коваленко - засновник студії графічного дизайну dnkstudio, член Європейського Клубу Арт-директорів. Він приїде на наш фестиваль проводити майстер-клас з дизайнерами. А виставка проходить за підтримки фонду Конрада Аденауера і називається «SHUT UP! Голос демократії в небезпеці», - розповідає про виставку президент фестивалю, режисер, голова правління БФ «Артдача» Володимир Какурін, - Відкриття відбудеться 22 серпня о 15 годині у фойє Схід-OPERA (ХНАТОБу). До уваги глядачів буде представлено 100 плакатів з 26 країн світу».

Після відкриття виставки та виступи групи «Урбаністан» біля Схід-OPERA організатори фестивалю запрошують усіх бажаючих приєднатися до театралізованої екскурсії з Максом Розенфельдом, яка завершиться в Палаці студентів юракадемії. Там фестиваль відкриє мюзикл «Ти особливий». 26 серпня в Схід-OPERA відбудеться фінал харківської частини фестивалю, презентація роботи дизайнерів, а наступного дня учасники вирушать до Шарівки, де організатори запланували проведення соціально-культурного проекту з молоддю Шарівки Vidlikproject, чеського проекту про те, як виглядає Україна в соцмережах на Заході, презентацію результатів дизайнерського Хакатону, який там нещодавно завершився, виступи харківських музикантів, відеомепінг.

Нагадаємо, міський конкурс інноваційно-інвестиційних та іміджевих проектів є одним з видів муніципальних інвестицій і проводиться Управлінням інноваційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міської ради. У 2018 році на підтримку таких ініціатив з бюджету міста було виділено 1 млн.грн. До участі в конкурсі приймалися проекти в сфері проведення національних, міжнародних форумів, конгресів, виставок, фестивалів, конкурсів; заходів, спрямованих на удосконалення міської інфраструктури, підвищення інноваційної, інвестиційної привабливості міста, його позитивного іміджу на різних рівнях. Переможцями конкурсу стали 9 проектів, які отримали фінансування в розмірі від 50 до 195 тис.грн. Всі вони повинні бути реалізовані в Харкові до кінця року.

Made on
Tilda