Наші новини

З 22 по 27 серпня у Харкові пройшов фестиваль "Живи"

Нові грані до святкування Дня міста, Дня Незалежності, Дня українського прапору привніс IX міжнародний театрально-дизайнерський фестиваль «Живи».

Начальник Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міської ради Вікторія Грецька-Миргородська:

Театрально-дизайнерський фестиваль «Живи» проходить за підтримки Харківської міської ради, як один з переможців міського конкурсу інноваційно-інвестиційних та іміджевих проектів, який вже другий рік поспіль проводиться нашим Управлінням. Мета конкурсу - підтримати громадські ініціативи, спрямовані на поліпшення іміджу Харкова на національному та міжнародному рівнях. Фестиваль «Живи» - один з таких проектів, яскравий і унікальний у своєму роді.

«Живи» - це фестиваль-лабораторія, на якому понад 30 незалежних театрів з Києва, Луцька, Чернігова, Львова, Харкова та інших міст України представили свої спектаклі, а молоді дизайнери відразу після перегляду створювали афіші до цих вистав. Згодом з таких плакатів буде створена окрема виставка, яка відправиться на інші театральні фестивалі. Фотографи, в свою чергу, знімали вистави, вдосконалюючись у створенні театральної фотографії. В рамках фестивалю відбувся форум Гільдії незалежних театрів, лекції та майстер-класи засновників «Дикого театру» Ярослави Кравченко та Олени Нікуліної, відкриті дискусії з театрознавцями.

Відкрився фестиваль 22 серпня у Харківському Національному театрі опери та балету виставкою плакатів «SHUT UP! Голос демократії у небезпеці», на якій були представлені 100 дизайнерських робіт з 26 країн світу. Не менш насиченими були й інші дні. «Вистави при повних аншлагах проходили відразу на декількох театральних майданчиках міста - в Будинку Актора, Art-Area ДК, в Обласному Палаці дитячої та юнацької творчості, виставковому залі ХТК "Гостиная на Дворянской", Міському Центрі культури (ДК «Металіст»), у Палаці студентів Національного юридичного університету, - розповідає президент фестивалю, режисер, голова правління БФ «Артдача» Володимир Какурін. - Окремим соціальним проектом за підтримки Фонду Конрада Аденауера стала участь у фестивалі театральної групи «П'яте колесо» з Донецька, учасники якого стали біженцями та внутрішньо переміщеними особами, і для виступу в Харкові з'їхалися з Києва, Одеси, Донецька, Краматорська, Львова та Нетанії (Ізраїль)».

26 серпня на літньому майданчику Схід-OPERA (ХНАТОБ) відбувся фінал харківської частини фестивалю, презентація робіт дизайнерів, виступ київських театральних колективів PlanSHET і Quartet DEKRU. У день закриття фестивалю 27 серпня його учасники вирушили до Шарівки, де організатори запланували проведення соціально-культурного проекту за участю молоді Шарівки Vidlikproject, чеського проекту Relikty про те, як виглядає Україна в соцмережах на Заході. В рамках проекту пройшла презентація результатів дизайнерського Хакатону, який нещодавно там завершився, відбулися виступи харківських музикантів, відеомеппінг.

Фото: Ірина Деркач

Made on
Tilda