Наші новини

В Харкові відкрили безкоштовні курси української мови

3 вересня 2019 року в Науковому парку «Синергія» відбулося відкриття безкоштовних курсів української мови «Українська – це просто!», які є частиною великого проекту «Мій любий український Харків».

Проект «Мій любий український Харків», підготовлений ГО «АРКІ ГРУП», став одним з переможців Міського конкурсу інноваційно-інвестиційних та іміджевих проектів 2019 року та реалізується за підтримки Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міської ради.

В урочистому відкритті взяли участь організатори та партнери проекту: представники керівництва та викладацького складу ХНУРЕ, ГО «АРКІ ГРУП», НП «Синергія», Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міської ради. Відкрила захід начальниця Управління Вікторія Грецька-Миргородська, яка звернулася до слухачів з вітальним словом та звернула увагу, що проект спрямований на заохочення до спілкування українською мовою: «Надихнути та зацікавити - саме це потрібно робити, щоб мотивувати спілкуватися українською. Я в цьому впевнена на 100%. Тому що тільки зацікавленість та захоплення рідною мовою може спонукати людину вивчати та поглиблювати знання, із задоволенням читати літературу українською та дивитися фільми на рідній мові. Це не буде мейнстрімом, а стане тим, що вже ніколи не вийде з моди. Проект відкритий для всіх, хто хоче вивчати чи поглибити свої знання з української. Я пишаюся тим, що є частиною такого важливого для міста та країни проекту. Доречі, надихнувшись ним, я записала до курсів з української свого сина».

Після урочистого відкриття розпочалося перше заняття курсу української мови.
У межах проекту запланована серія культурно-масових заходів для харків’ян та гостей міста:
  • безкоштовні екскурсії "Харків український";
  • зустрічі з відомими харків’янами;
  • кінопокази українських фільмів;
  • презентація книжок харківських письменників.

Протягом вересня – жовтня 2019 року проходитимуть безкоштовні курси української мови на базі ХНУРЕ. Курс «Українська – це просто!», розроблений викладачами кафедри українознавства ХНУРЕ Вікторією Циганенко та Аллою Сергієвою, орієнтований на людей будь-якого віку, бажаючих покращити свої знання з української мови, вдосконалити мовлення, знайти коло однодумців для спілкування. Усі зареєстровані, а саме - 172 особи, поділені на чотири групи та будуть займатися на кафедрі українознавства ХНУРЕ. До проведення занять підключилися Василь Явтушенко та Раїса Шутько. Слухачі, які пройдуть вхідне та вихідне тестування та матимуть 100% відвідування занять, по завершенню отримають відповідні сертифікати. З розкладом занять можна ознайомитися на сторінці «Мовні клуби ХНУРЕ» у Фейсбуці.
Анонси Іміджеві проєкти
Made on
Tilda