Наші новини

Подія, що об’єднала освітян, бізнесменів та інноваторів Харкова

Інноваційний форум відкрився 15.10.2020 презентацією Стратегії розвитку міста до 2030 року


Майданчик, що є одним з інструментів по підвищенню інвестиційної та інноваційної привабливості регіону, став традиційним для зустрічей і обговорення представників технологічного бізнесу, інноваційної промисловості, науковців та стартаперів. В цьому році з відкриттям заходу харків'ян привітав Ігор Гарбарук.

«Я вважаю, що Харків є тією платформою, де починаються інновації в Україні. Вибирайте кращі ідеї і проєкти, давайте реалізовувати їх на всю країну. Щоб не тільки Харків був інноваційним, а й вся Україна», — сказав заступник Міністра освіти і науки. 

Головою робочої групи зі Стратегії розвитку міста Харкова на 2020 – 2030 роки, що сьогодні було презентовано, є Геннадій Кернес. Вікторія Грецька-Миргородська начальник Управління інноваційного розвитку та іміджевих проєктів Харківської міської ради та член Робочої групи з розробки Стратегії Володимир Родченко звітували з виконання Стратегії 2020 та презентували проєкт нового головного для міста документу.

«В цьому році було досить складно розробляти цей документ через обмеження. Тому оперативно були вжиті всі заходи, щоб до процесу його створення могли приєднатися тисячі харків'ян: був створений сайт і налагоджена онлайн комунікація. Не дарма слоган, під яким все це робилося, і Стратегія, і умови по її створенню: «ідеї для міста, місто для людей». У цій Стратегії заданий вектор не просто дотягнутися до рівня європейських міст, а зробити Харків ще краще. У нас для цього все є. Крім високих яскравих цілей, ми націлені і на цілком стандартні проєкти по поліпшенню комфортності міста, зміни старих систем, що пережили себе», — підкреслила Вікторія Грецька-Миргородська заступник директора Департаменту - начальник 
Управління інноваційного розвитку та іміджевих проєктів Харківської міської ради.

Всіх гостей форуму сьогодні зустрічала алея стартапів, створена першими випускниками муніципального стартап-центру. Учасники навчального інтенсиву представили чергові конкретні результати у вигляді свого пілотного проєкту. Його перші демо зразки вже переміщаються по місту. Минулого тижня в Харкові кілька тролейбусів обладнали доступом в Інтернет за допомогою Wi-Fi. Творці цього проєкту — команда FiWay, фіналісти першої програми міського стартап-центру.

Було презентовано перелік бізнес-кейсів, що розвивають місто та роблять внесок в його інвестиційну привабливість від «IT Cluster», Каразінської бізнес школи, Центру підтримки підприємців «Дія. Бізнес», «Екополіс ХТЗ», університету «ШАГ», енергетичного хабу. 

Не обійшлося без ексклюзиву: міжнародним консультантом «Екополіс ХТЗ» зі створення концепції індустріальної екосистеми, яка зараз розробляється для Харкова, стала провідна міжнародна консалтингова компанія Cushman & Wakefield. 

Про безпрецедентне співробітництво розповів Віталій Баранніков директор компанії бізнес-парку «Екополіс ХТЗ». Як він повідомив, концепція індустріальної екосистеми передбачає поняття Flex Industrial, невеликі технологічні підприємства, які зміцнюють економіку регіону. Як ключову інноваційну складову колаборації влади і бізнесу, Віталій Баранніков продемонстрував проєкт «Українська Кремнієва долина», розробка якої вже розпочалася сумісно з Управлінням інноваційного розвитку та іміджевих проєктів в Харкові.

Інноваційний форум проходить під патронатом Харківського міського голови Геннадія Кернеса. Через карантинні обмеження долучитися до події можна онлайн. Деталі на сайті: https://create.kharkov.ua/innovation-forum-2020    Інновації
Made on
Tilda