Наші новини

У харкові відбувся форум-воркшоп Інноваційні 3D технології

15 травня, у День науки та День Європи у Харкові відбувся форум-воркшоп по 3D технологіям. Основним завданням воркшопу стало висвітлення тематики тривимірних технологій та адитивного виробництва у місті, зокрема представників високопрофесійного 3D моделювання, які працюють у місті та проведення серії навчальних лекцій для новачків та молоді.

Через карантинні обмеження захід проводиться у онлайн та обмеженому офлайн форматі.

Воркшоп організований Управлінням інноваційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міської ради під патронатом секретаря Харківської міської ради Ігоря Терехова.

У межах заходу відбулася презентація компаній та вищих навчальних закладів міста, які здійснюють діяльність у сфері 3D моделювання. Захід відкрили заступник директора Департаменту - начальник Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міської ради, Вікторія Вікторівна Грецька-Миргородська та ректор Харківського національного університету будівництва і архітектури Череднік Димитрій Володимирович. Вони привітали учасників події та поділилися своїм баченням на проблеми та важливість використання і розвитку 3D технологій у місті у різних сферах.

Також ними було підписано меморандум про співпрацю у сфері BIM технологій, які у майбутньому дадуть змогу використовувати моделі будівель та інфраструктури для оцифрування даних та оперативного моніторингу стану міста та його комунікацій. Під час підписання було обговорено створення кластеру у сфері будівництва з акцентом на використання BIM технологій.

Загалом, під час презентації компаній і організацій та їх досягнень було озвучено багато цікавих ідей для співробітництва, таких як використання приладів для тривимірного моделювання та вимірювання у міській інфраструктурі, гейміфікація процесів комунікації населення з органами місцевої влади за допомогою ігр, де б використовувалися тривимірні моделі, проведення навчальних програм для дітей, школярів та всіх бажаючих з 3D моделювання та друку та багато іншого. Усі ці пропозиції були зібрані Управлінням інноваційного розвитку та іміджевих проектів та будуть опрацьовані для створення концепції їх подальшого розвитку та впровадження.

Серед представників компаній та організацій, які підтримали подію та внесли свій внесок у розвиток ком’юніті Харкова були: Харківський технологічний університет, Лабораторія 3D прототипування Харківського національного університету радіоелектроніки, Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського "Харківський авіаційний інститут", Науковий парк “Синергія”, Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”.

Після невеликої перерви розпочався навчальний блок який було проведено у вигляді воркшопів за напрямками: основні концепції моделювання складних систем, основні концепції моделювання складних систем, особливості проектування будівель та приміщень у 3d, концепції дизайну у 3d моделюванні, 3D - моделювання у сферах ігор та діджитал, Особливості підготовки моделей до 3d друку. У цьому блоці взяли участь спікери з різних навчальних закладів та компаній.

Блок відкрили представники Харківського політехнічного інституту, Олександр Істомін та Сергій Вировець, з тематикою сучасних досягнень адитивних технологій та розробки 3D принтеру власними руками.

Другим учасники воркшопів заслухали доповідь представника Лабораторії 3D прототипування Харківського національного університету радіоелектроніки Євгенія Разумова-Фризюка про технології друку для початківців.

Наступним виступив досвідчений 3D-Артіст Данил Кузнецов, який розповів про особливості художнього проектування і 3D моделювання.

За темою використання технологій доповненої реальності, які наразі активно використовуються у сферах ігор та діджитал розповів доцент завідувач кафедрою Образотворчого та декоративного мистецтва, ХНУБА - Данилов Сергій Михайлович. Від представив наробки стосовно створення вірутальної 3D галереї та розповів про можливості та перспективи використання створених просторів. Ці технології вже використовуються у геймдеві та діджитал-промоції креативних івентів.

Після цієї доповіді увагу учасників воркшопів перехопили представники Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського "Харківський авіаційний інститут", з тематикою у сфері моделювання складних систем та освіти. Вони презентували свої наробки у сфері моделювання авіа техніки та доповненої реальності.

На завершення блоку воркшопів з презентацією свого досвіду виступила наступний спікер - дизайнерка інтер’єрів, Єлизавета Попляк. У своєму виступі вона розповіла про основні аспекти 3D моделювання та візуалізації інтер’єрів. Також висвітлила тематику як початківцю можливо заробити на своїх знаннях, де шукати замовлення та яких помилок потрібно уникати початківцям.

Учасники заходу висловили побажання на проведення наступних воркшопів із залученням більшої кількості спікерів та представників великих компанії з ринку тривимірного моделювання.

Цей захід став початковою точкою для створення консолідованого ком’юніті у професійній сфері і гарним інформаційним ресурсом для моделеррів-початківців.
Інновації
Made on
Tilda