Наші новини

Харків-Таллінн. Вивчення міжнародного досвіду

З метою обміну досвідом та налагодження міжнародної співпраці делегація Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів цими днями відвідує м.Таллінн (Естонія).

Проектний менеджер інноваційного центру «Мекторі» Кайрі Еєнсалу ознайомила наших колег з розробками студентів та викладачів центру, серед яких і звичайні побутові речі, як дерев’яні наручні годинники, і супутники та протези, надруковані на 3-D принтерах. Інноваційний центр «Мекторі» створений та функціонує на базі Талліннського технічного університету «Тал Тек».

Приміщення для роботи стартап центру Університету, екскурсію яким провела керівниця відділу роботи зі стартапами Крісті Таттар, розроблені у партнерстві з такими великими компаніями, як Samsung, Sony Ericsson, Lego. Начальниця Управління Вікторія Грецька-Миргородська розповіла, що під час цієї зустрічі вона знайомилася з досвідом та принципами функціонування місцевої стартап екосистеми, участю науки та міста у розвитку інновацій та навчальними стартап програмами. «Сучасний підхід до стартапів відчувається у всьому. В Естонії стартап рух став не тільки двигуном розвитку науки, виробництва та інфраструктури, а й сфери розваг та медіа контенту. Прямі трансляції хакатонів, демо днів є новим рівнем культури підприємництва. Досвід та знання, отримані під час цих зустрічей, дозволять підняти стартап екосистему Харкова на новий рівень. Взагалі, центр «Мекторі», побудований у співпраці університету, міста та приватних інвесторів, надихає своїми розробками», - зазначила пані Вікторія.

Представники Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів зустрілися також з начальником Управління розвитку бізнесу Департаменту підприємництва міста Таллінн Яаанусом Вахесалу для обговорення питань розвитку підприємництва, підтримки стартаперів та молодих підприємств, засобів створення систем розвитку в країні. «Сучасне місто повинно бути акселератором підприємців, розвивати підприємницьке мислення, заохочувати компанії до створення нових робочих місць, забезпечувати розвиток інновацій та підтримувати стартапи. Ця модель, яка вже працює у Таллінні, сама собою створює інноваційний продукт, що дозволяє системі підприємництва самостійно розвиватися. Розуміння сучасних європейських тенденцій розвитку бізнесу та ролі місцевої влади у цій системі - запорука створення новітнього продукту, успішних іміджевих проектів, реалізацію яких ставить собі за мету Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів у Харкові», - розповіла Вікторія Грецька-Миргородська після робочої зустрічі з Яаанусом Вахесалу.


Інновації Анонси
Made on
Tilda