Наші новини

Експерти обговорили пріоритети розвитку медицини до 2030 року

Результатом обговорення робочої групи Create Kharkiv (Управлінням інноваційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міської ради) став ряд меседжів, що увійдуть до Стратегії міста «Kharkiv STARTegy 2030» 


«Перед нами стоять нові виклики у сфері поліпшення якості медицини та саме тому ми зібрали команду цікавих і дуже різних експертів до обговорення на цьому засіданні. Це представники IT-кластеру, головні лікарі, представники бізнесу та відповідні представники міської ради. Невипадково було обрано й місце зустрічі учасників круглого столу. Це стартап центр, який дуже потребує експертизи безпосередніх учасників медичної спільноти. В результаті ми розраховуємо на інноваційні ідеї й проекти від молодих команд і стартаперів в підтримку міста», — зауважила Вікторія Грецька-Миргородська заступник директора Департаменту - начальник Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міської ради.


Модератором заходу виступила Тетяна Гавриш, координаторка Харківської експертної групи підтримки медичної реформи, почесний консул Федеративної Республіки Німеччина в Харкові. Вона підкреслила, наскільки важливо розуміти реальну картину того, що насправді відбувається в плані медицини сьогодні в країні, і конкретно в нашому місті. Це надасть змогу для пошуку точкових акуратних змін у сфері. 


«Проект групи DCH буде серйозно впливати на розвиток медицини та інновацій у сфері охорони здоров'я в Харкові», — висловилась Тетяна Гавриш щодо створення сучасної високотехнологічної клініки, що її передбачає медичний хаб «Екополіс ХТЗ».

У складі бізнес-парку, про який йде мова, планується індустріальний та технопарк, логістичний комплекс з e-commerce, агротехнологічний і торговий кластери, освітній, та головне, медичний центри. 

«Екополіс ХТЗ» має задовольнити запит на багатопрофільну високотехнологічну сучасну клініку для населення, для співробітників прилеглих великих індустріальних підприємств. Утворення сучасного медичного кластера вирішує важливе соціальне завдання для Харкова — питання забезпечення доступу городян до сучасних медичних сервісів », — розповів Юрій Пономаренко керівник Харківської філії страхової компанії ІНГО.


Серед іншого, багато говорили про те, як ще удосконалити індустрію і які можливості варто почати реалізовувати саме зараз. Олександр Золотарьов, головний лікар медичного центру «Доктор Харків» сказав: «Мій досвід доводить, що є всі підстави сміливіше братися за підвищення стандартів з метою розвитку медичного туризму в Харкові. Безумовно, факторів, що впливають на вибір пацієнта, багато. Питання часто впирається в наявність не тільки медичної апаратури, а й довіри лікарям. Бачу великий ресурс і сили для того, щоб збільшити дані показники»

Дмитро Кущ заступник начальника управління м.Харкова та Харківській області Північного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я в Україні вважає, що стратегічні закупки, контроль та укладання договорів також важливий момент в становленні нових стандартів. Система, що існує та несе відповідальність за фінансування наразі медичної сфери, потребує перетворень. «Ми плануємо кардинально змінити ситуацію з перерозподілом коштів, задля більш продуктивних результатів», — сказав він. 


«Медичні працівники хотіли б розглядати сьогоднішню тему в розрізі того, як мати змогу максимально якісно надавати саме медичну допомогу, і як створити комфортні умови для роботи самих медиків. Вважаю це головною тезою сьогодні», — відмітила на початку круглого столу Катерина Коліушко заступник директора Департаменту - начальник Управління інновацій в галузі охорони здоров’я Департаменту охорони здоров’я Харківської міської ради.

Створення декількох нових одиниць, важливих у медичній сфері — це відповідальність, але й відповідність світовим трендам. Одночасно це формує вимоги до медичних закладів самих городян. Харків — це місто з величезним потенціалом, тому у нас є можливості підняти в цьому сенсі й ті райони, що в якийсь момент стали вважатися депресивними. Знизити фінансове навантаження з людей шляхом підняття якості первинної медицини здається нам цілком посильним, — резюмували учасники обговорення. 


Результатом роботи круглого столу стало формування пріоритетів розвитку медицини до 2030 року, серед яких були виділені наступні напрямки:
  • Підвищення ефективності управління медичними установами, залучення бізнесу, створення опікунських рад.
  • Залучення інвестицій в охорону здоров'я, підтримка медичних стартапів, розвиток страхової медицини та медичного туризму.
  • Підвищення кваліфікації медичного персоналу.
  • Здоров'я громади, як міра профілактики та оперативного реагування на епідемію, підвищення ролі первинної медицини, прийняття інституційних рішень по створенню сучасних медичних центрів і впровадження нових технологій.

Фото: Тетяна Юрченко
Стратегія міста
Made on
Tilda