Наші новини

Харківська агломерація — перспективи управління містом в сучасному форматі

До чого призведе приєднання територій до міста впродовж 10 років? Тема зустрічі робочої групи 5.08.2020


Відгук на сучасні ситуації та питання великих міст, що невблаганно постають, бачиться в спільному для міста та найближчих територій, ринку праці й побутових та соціальних зв’язках. Формування необхідних для впровадження цього в життя, відносин міста з прилеглими населеними пунктами й громадами обговорюватиметься під час чергового круглого столу команди Create Kharkiv у рамках розробки «Kharkiv STARTegy 2030».

Створення харківської агломерації, тобто народження геть нової системи з безліччю  виробничих, культурних та логістичних зв’язків, наразі актуально для такого мегаполісу як Харків. Місто невіддільне від подій в Україні у світлі адміністративно-територіальної реформи та курсу на децентралізацію. 

«Під час зустрічі експертній групі важливо брати до уваги формування інфраструктури транспорту на межах міста та передмістя та механізм співпраці з органами влади й керівниками громад. Розвиток взаємодії міста та найближчих населених пунктів надасть конкретні результати для учасників агломерації, що створить для всіх них економічні та соціальні плоди. Це й інфраструктура з повною віддачею, і інвестиційна привабливість проєктів на межах міста», — сказала Вікторія Грецька-Миргородська заступник директора Департаменту - начальник Управління інноваційного розвитку та іміджевих проєктів Харківської міської ради.

Міська конурбація практикується в багатьох країнах. На заході Нідерландів Рандстад об’єднує чотири великі міста: Амстердам, Роттердам, Гаагу й Утрехт. Це 7 млн мешканців. Половина з яких 4 млн проживає в урбанізованих зонах. Співпраця міст сформувала ергономічну  інфраструктуру та налагодила взаємодію міських служб.

Ще один привабливий приклад планування територій, це метрополія Великого Парижа, що зв’язала столицю країни та ще 135 міст, зберігаючи при цьому розподіл на певні економічні зони.  

Засідання робочої групи відбудеться 5 серпня. Приєднатися до трансляції можна на сайті: create.kharkov.uaСтратегія міста
Made on
Tilda