Наші новини

У Харківській міській раді відбулася робоча зустріч з членами Асоціації міст України

Начальник Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів міської ради Вікторія Грецька-Миргородська представила сьогодні, 22 лютого, колегам із Запоріжжя, Мелітополя, Полтавщини та інших регіонів України практичні шляхи реалізації Стратегії розвитку міста Харкова та поділилася планами на майбутнє.

Начальник Управління розповіла про дослідження, проведене щодо інноваційного розвитку регіону, результати якого незабаром будуть представлені громадськості. Про заходи, які проводяться в рамках Стратегії розвитку міста Харкова. Серед 30 заходів такі, як іміджеві проекти «Kharkiv Fashion», «Kharkiv Fashion Business Days», перший етап ярмарки стартапів. А також, поділилася досвідом формування в Харкові кластера легкої промисловості та дизайну.

«Коли ми провели перший етап ярмарки стартапів, то зіткнулися з багатьма труднощами. Їздили в Амстердам і переймали досвід розвитку їхньої стартап-системи. Ми повинні рухатися і не відставати. Ми хочемо зрозуміти, яким шляхом нам розвиватися: будувати величезні технопарки або створювати бізес-інкубатори. Я прихильник того, щоб розвивати віртуальну складову, це оптимізує витрати, дасть мобільність, але тут же виникає багато інших питань, у тому числі те, як залишати успішних фахівців тут, у Харкові, в Україні. В рамках асоціації ми і намагаємося знайти спільні шляхи вирішення цих питань », - сказала Вікторія Грецька-Миргородська.

Про участь молоді в розвитку міста розповів голова Молодіжної ради при Харківському міському голові Михайло Лазарєв. За його словами, саме молоді люди зараз беруть активну участь у створенні нових і значущих міських проектів, серед яких - сайт і додаток міських ініціатив «Портал харків'янина». Нещодавно їх представили громадськості, і сайт уже кожного дня відвідують близько тисячі користувачів, які пропонують, як удосконалити ці сервіси.

Під час обговорення представники Асоціації міст України задавали виступаючим запитання, і відзначили, що для багатьох з них цей досвід був корисним.

Як зазначив заступник Піщанського сільського голови Піщанської ОТГ Полтавської області Василь Компанієць, харківська Стратегія розвитку більш практична, ніж в інших містах України. На Полтавщині теж планують розробити свій план розвитку, в пріоритет полтавці ставлять освіту і поліпшення якості послуг, що надаються. При цьому, зазначив Василь Компанієць, для реалізації задуманих планів потрібна єдина національна стратегія.

«Нам зараз потрібно розуміти, що якщо ми будемо діяти згідно зі стратегією до 2020 року, то залишається усього два роки, це нас дуже стримує, тому що ми виберемо, як будемо діяти, а на державному рівні виберуть інший напрямок стратегії розвитку», - сказав Василь Компанієць.

Для вирішення подібних і багатьох інших проблем, з якими стикаються громади при написанні стратегій і реалізації сучасних проектів, представники Асоціації міст України та Харківської міської ради мають намір розробити пропозиції для внесення змін до законодавства України, які допомогли б йти інноваційним шляхом розвитку.

Після робочої наради делегація відвідала один з провідних в Європі центрів сучасного матеріалознавства - Науково-технічний комплекс «Інститут монокристалів», де гостей зустрів один з провідних експертів України у сфері інноваційного розвитку, академік НАН України Володимир Семиноженко.

На завтра представниками Асоціації міст України заплановано відвідання креативного хаба «Розвиток» і освітнього хаба Spalah, а також екскурсія Центральним парком культури та відпочинку ім.Горького в рамках вивчення досвіду реалізації іміджевих та інноваційних проектів у м.Харкові.

За матеріалами прес-центру Харківської міської ради
Made on
Tilda