Наші новини

Відбулося заключне заняття першої школи соціального проектування та грантрайтингу «OpenGrantsSchool»

10 Червня пройшло заключне заняття школи соціального проектування та грантрайтингу «OpenGrantsSchool».

Більше 2-х місяців 200 учасників школи проходили інтенсивне навчання, генерували ідеї та розробляли власні проектні ініціативи.

Подібного за масштабами до «OpenGrantsSchool», проекту до тепер не відбувалося ні в Харкові, а ні в Україні.

Насичений графік школи, інтерактивні та практичні заняття дозволи більшій частині учасників розпочати впровадження своїх соціальних ініціатив та ідей у життя.

На заключному занятті школи учасники, які успішно завершили навчання, отримали сертифікати OpenGrantsSchool, а кращі відібрані проекти, розроблені учасниками, були презентовані на краш-тесті.

Оцінювали та коментували презентації учасників експерти та спікери школи: Олег Кулініч, Денис Ткачов, Володимир Казусь, Артем Коновалов, а також запрошені міжнародні експерти з Польщі, Кшиштоф Лонтка, Томаш Малецький і Віктор Свінціцький.

Окрему підтримку проект «OpenGrantsSchool» отримав від партнерів із Польщі. Від адміністрації міста Люблін до Харкова завітали міжнародні експерти в галузі управління проектами та соціального підприємництва: директор Управління неінвестиційних проектів Адміністрації міста Люблін – Кшиштофа Лонтки, директор Люблінського науково-технологічного парку – Томаш Малецький та Віктора Свінціцький – інспектор з питань міжнародних проектів Управління неінвестиційних проектів Адміністрації міста Люблін.

Вони презентували кращі напрацювання європейської практики управління проектами та поділилися з учасниками школи польским досвідом, як спікери проекту «OpenGrantsSchool», розкривши для учасників наступні теми: «Використання європейських грантів для розвитку фірм, в тому числі старт-апів»;
«Європейські проекти міста Люблін, як приклад використання грантів у органах самоврядування».

Міжнародні експерти поділилися враженнями від проекту «OpenGrantsSchool» та своїм бачення перспектив розвитку соціального підприємництва і грантрайтингу в Харкові

Кшиштоф Лонтка
— Ви вважаєте, що такі проекти, як школа грантрайтингу OpenGrantsSchool дозволять Харкову більш швидко увійти до європейського простору стратегічного управління та управління проектами?

«Так. Це проект, який починає змінювати вас самих: чи Ви будете активістами позаурядових організацій, чи міської ради. Ви будете мати досвід, будете мати знання і можливо прийдете з наступним проектом до мене чи до Томаша Малецького, подивитися на наш досвід. Це буде рух , направлений на освітню діяльність і також Ви будете мати додаткові можливості. В своїх руках матимете досвід, знання, заохочення, які пізніше можна буде перекладати на зміни в місті, на зміни в Державі. Тобто, на 100 % та 1000% , школа грантрайтингу в Харкові надзвичайно важлива. Ще приємніше для мене є те, що ця школа, куди мене запросили, саме в Харкові, а не у Львову, Луцьку чи Рівному. Ви на іншому інтелектуальному рівні, Ви розумієте, що є важливо і робите такі проекти. А в Західній Україні деякі міста можуть мати досвід практичний, але вони не управляють ним стратегічно. Проект OpenGrantsSchoоl – заявка на стратегічне управління, в нього не тільки навчання з проектного управління та грантрайтингу, а ще й втіленні проектів безумовно корисних для міста Харкова».

Томаш Малецький
— Чи буде на вашу думку школа грантрайтингу тим елементом, що зможе прискорити інтеграційні процеси між владою та представниками громадськості. 

— Те, що Ви сьогодні робите, буде приносити Вам результати завтра, треба бути послідовними і виконувати всі кроки поступово. Потрібно вміти інтегрувати це все і вміти працювати спільно з представниками вищих учбових закладів та адміністрації міста.
Жителі Харкова мають зрозуміти, що всім потрібно працювати лише для добра спільного, добра міста і це все повинно відповідати тим всім стратегічним документам, які стосуються розвитку міста Харкова.

Має бути створена така структура, організація чи установа, яка б завтра виконувала функцію науково-технологічного інкубатора, науково-технологічного парку. Навіть, це власне завдання на нинішній час. Найважливіше зараз створити таке місце, куди б люди могли приходити зі своїми ідеями. В цьому місці повинно бути лише місце для розетки і доступ до інтернету. І це притягне молодь, яка захоче ділитися своїми ідеями. Ми можемо заохотити та навчити ваших експертів, які хочуть сприяти саме цьому напрямку, яким чином заохочувати людей, зацікавлювати саме в такому розвитку. Тобто наступним кроком може бути організація такої робочої групи, яка б дозволила в Харкові заангажувати людей, які потенційно можуть виконувати таку роль з розвитку та втілення ідей.
Наша роль, як експертів і професіоналів з Європейського союзу і Ваша роль, як експертів, професіоналів і активістів тут, це власне та синергія, яка дозволить відкривати розум та розширювати горизонти для тих людей, які є тут активістами. Передусім важливо зібрати разом: активістів, науковців, представників адміністрацій, бізнесу, які разом зможуть розвиватися і допомагати розвиватися місту.

Всім відомо, що соціальна активність жителів міста Харкова – одна з найвищих в Україні та для ще більшої активізації рушійних сил громадянського суспільства, виведення міста Харкова на більш високий рівень соціального розвитку та інвестиційної привабливості, за ініціативою директора управління інвестиційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міської ради Вікторії Грецької-Миргородської управління успішно реалізувало проект школи соціального проектування та грантрайтингу «OpenGrantsSchool», який став початком нової сторінки соціального розвитку Харкова.

Made on
Tilda