Наші новини

Молоді харківські дизайнери будуть співпрацювати в рамках України

Перспективи співпраці в Україні та на ринках Європи молоді дизайнери та представники легкої промисловості обумовили сьогодні, 22 червня, в малому залі Харківської міської ради.

Відзначимо, що 29 квітня в місті був підписаний меморандум про створення Харківського кластера дизайну і легкої промисловості – «KharkivFashionCluster». В угоді взяли участь понад 20 провідних компаній з сфер моди, дизайну і легкої промисловості регіону.
На сьогоднішній зустрічі директор Департаменту – начальник управління інвестиційного розвитку та іміджевих проектів Вікторія Грецька-Миргородська обмовила з представниками моди шляху подальшої роботи.

«Нам треба зрозуміти орієнтир, куди ми рухаємося, розглянути усю ту різноманітність можливостей, які нам надаються і найголовніше, почати рух по формалізації кластеру. Завдання міста допомогти вам розвиватися, підтримати фінансово всі іміджеві проекти для Харкова та забезпечити безпеку проведення заходів».

В рамках «KharkivFashionCluster» з дизайнерами зустрілася радник Міністра освіти і науки України, голова національного галузевого партнерства в легкій промисловості України «FASHION GLOBUS UKRAINE», Голда Виноградська. Вона зазначила, величезну підтримку міської влади у розвитку індустрії моди і дизайну Харкова.

«Якщо Харків займе місце столиці легкої промисловості в Україні – це буде абсолютно заслужено. Хочеться тільки, щоб в цьому була ідеологія. Наприклад, є унікальні бренди, а є масові бренди. Не треба все заважати в одну купу. Саме тому концептуально то, що буде існувати кластер – він зможе відокремити зерна від плевел. І той, хто дійсно хоче розвиватися, він буде це робити, а ми в цьому допоможемо », – підкреслила Голда Виноградська.

Вона презентувала харківським дизайнерам масштабний всеукраїнський проект «Міжнародний центр моди». За її словами – це буде потужна платформа для роботи, розвитку і реалізації творчих ідей для дизайнерів і представників легкої промисловості з усіх регіонів України. Центр моди буде розташовуватися в одному з найбільших торгових центрів Східної Європи – в місті Києві. Величезні площі будуть розбиті на сектори для кластера з кожного регіону країни. Тут будуть проходити покази і виставки моди, на які запрошуватимуть представників європейських країн а також оптова та роздрібна торгівля брендами молодих дизайнерів України.

«Місія проекту – консолідована підтримка виробників – це значить, що мери всіх міст прийматимуть в ньому участь. Найголовніша мета проекту – це розвиток саме українських брендів і вихід їх на світові ринки. Новий модний проект повинен продемонструвати світу всю міць української легкої промисловості », – зазначила Голда Виноградська.

Також голова «Fashion Globus» запропонувала учасникам зустрічі взяти участь в грандіозних заходах для світу моди – виставка в Парижі, яка відбудеться з 8 по 11 вересня, а також продемонструвати свої бренди на модному показі в Дубаї, який пройде в січні.
Вікторія Грецька-Миргородська зазначила, що наступна зустріч з дизайнерами пройде через два тижні і попросила їх підготувати пропозиції та побажання щодо подальшої роботи кластера.

Нагадаємо, 28 квітня в Харкові пройшов фестиваль дизайну «Kharkiv Fashion». Вперше захід на рівні «Ukrainian Fashion Week» пройшов за підтримки Харківської міської ради. Фестиваль моди відбувся в рамках реалізації Стратегії розвитку Харкова до 2020 року. Створення кластера легкої промисловості також одна з основних завдань Стратегії розвитку міста. одна з основних завдань Стратегії розвитку міста.

Джерело: www.city.kharkov.ua

Made on
Tilda