Наші новини

Харків 2030 та Індустрія 4.0. Результати засідання робочої групи
На черговому засіданні круглого столу з розробки стратегії міста Харкова до 2030 року обговорили розвиток міста у розрізі Індустрії 4.0

Зі вступним словом виступила начальник Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Вікторія Вікторівна Грецька-Миргородська: - «Безсумнівно ця концепція наступної «індустріальної революції» отримає розвиток і стане основною у світі до 2030 року. І завдання міста Харкова у стратегічній перспективі підготуватися до цього переходу, створити умови для функціонування підприємств у новій парадигмі та налагодити діалог і співпрацю міста та підприємств у сферах суспільного життя. Саме для цього вже сьогодні нам необхідно закласти концепції розвитку міста Харкова до 2030 року, враховуючи новітні моделі виробничих процесів та бізнесу і впливу їх на місто, його інфраструктуру, архітектуру та суспільство»

Стосовно одного з кейсів компаній які вже у найближчому майбутньому будуть використовувати елементи наступної «індустріальної революції» виступив керівник PR відділу ТОВ «Екополіс Харків» Сергій Родіонов. У матеріалах виступу було зроблено акцент на потенціалі Україні у сфері виробництва, а також інноваційному потенціалі та різних кластерах у межах «Екополісу ХТЗ».

У межах круглого столу до роботи долучилися провідні експерти у сфері індустріалізації та виробництва. У своїй доповіді Олександр Володимирович Юрчак, Генеральний директор Асоціації підприємств промислової автоматизації України, представив результати досліджень у сфері використання технологій «Індустрії 4.0.» Українськими підприємствами.
Стосовно проектів, які розвиваються доповів ректор Харківського технологічного університету "ШАГ" Зайцев Віталій Єгорович. Він розповів про проект кластеру «Інжиніринг – автоматизація – машинобудування», скорочено IAM. Цей проект має на меті зростання економічного потенціалу Харківського регіону, через підвищення конкурентоспроможності учасників кластеру та розвитку регіональної інноваційної екосистеми промислових високотехнологічних секторів.
Однак важливою проблемою яка вже є на сьогодні, та яку потрібно вирішувати у стратегічній перспективі є брак кваліфікованих виробничих кадрів. Цю проблему чітко окреслив та запропонував шляхи її вирішення Заступник голови правління по інформаційним технологіям і оптимізації бізнес-процесів ПАТ «ФЕД» Соколов Сергій Миколайович: - «Індустрія 4.0 - це важливе стратегічне питання. Усі дії, які може здійснити місцева влада поділяється на стратегічні та тактичні. Стратегічні дадуть ефект через 5-10 років. Тому є пропозиція спільного створення фестивалів з популяризації виробничої індустрії серед молоді.»

Розглядаючи перспективи, можливості та технології Індустрії 4.0 необхідно розуміти що для того , щоб створити «нове», потрібно відмовитися від «старого». Про використання технологій, зокрема біг дата, хмарних технологій, та шляхів роботи з даними доповіла виконавчий директор Харківського ІТ кластеру, Шаповал Ольга Сергіївна.
Розвиток економіки у межах міста та у розрізі четвертої промислової революції був освітлений професором кафедри міжнародного бізнесу та фінансів Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» Данько Тарасом Володимировичем. Зокрема, доповідь була присвячена співпраці міста та виробничих підприємств у рамках концепції та розвиток економіки міста

Результатом засідання стали пропозиції членів робочої групи до стратегії міста які будуть обговорені з громадськістю, проаналізовані експертним товариством та включені до стратегії розвитку міста Харкова до 2030 року.


Стратегія міста
Made on
Tilda