Наші новини

Непомітні герої Харкова

Напередодні Дня міста в Харкові стартував незвичайний фотопроект – «Герої нашого міста». Проект присвячений працівникам комунальних підприємств: двірникам, енергетикам, дорожнім робітникам, водіям міського транспорту – словом, усім тим, хто трудиться над його благоустроєм.

Взяти участь у проекті можна було всім бажаючим, незалежно від досвіду, звань і рівня професіоналізму, навіть просто сфотографував на камеру телефону один з моментів робочих буднів цих людей.


22 серпня на площі перед ХНАТОБ відкриється виставка кращих робіт, які відбере компетентне журі. Ви зможете побачити тих, хто часом скромно і непомітно робить наше життя кращим, чистішим, світлішим та красивішим. Виставка триватиме до 26 серпня, а переможці будуть нагороджені грамотами та цінними призами. Фотопроект «Герої нашого міста» проводиться другий рік за ініціативи Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міськради. І, звичайно, ми не змогли залишатися осторонь і поспілкувалися з організаторами, учасниками та членами журі, щоб розповісти вам подробиці цієї незвичайної акції.


Знайомтеся, це Олег Єгоров – автор ідеї «Герої нашого міста», рушійна сила і координатор. Ми попросили Олега розповісти в чому, на його думку, полягає суть проекту, і з якою метою він був створений:


Суть проекту можна висловити одним словом – «повага». Ми фотографуємо людей, результати праці яких бачимо і відчуваємо на собі, буквально в кожному кроці, щодня, але дуже часто їх не помічаємо. Їх не побачиш на сторінках світської хроніки і обкладинках журналів, вони не дуже люблять фотографуватися, але кожен день, спокійно і планомірно, вони роблять Харків чистим і комфортним.


Фото-журналіст Дмитро Овсянкин – заступник голови журі фотоконкурсу – поділився з нами, в чому він бачить цінність цього фотопроекту для Харкова і які роботи хотів би побачити на конкурсі:


«Цінність проекту я бачу, перш за все, в можливості залучити фотографів (як любителів, так і професіоналів), до життя міста. Вони зможуть попрацювати з реальними подіями, з тим, що дійсно відбувається в Харкові. Всі люблять знімати красиву «картинку», а чому це красиво, завдяки кому, люди часто не звертають увагу. Але це цікава і соціально-важлива тема. І показати її через фотографію для мене, як для людини, яка 30 років займається журналістикою, здається дуже важливо. І, користуючись нагодою, хочу побажати всім фотографам побільше приділяти уваги подіям в нашому Харкові – тій роботі, яка відбувається в ньому кожен день».


Олександр Воробйов, шеф-фотограф порталу Геометрія Харків, вже став одним з активних учасників проекту. Олександр розповів нам про те, як проходять зйомки і як реагують на них «герої»:


«Дуже здорово, що в нашому місті існують такі проекти. Адже часто люди не знають і не уявляють, яку величезну роботу роблять ті, хто залишається в тіні. У процесі зйомок реакція була дуже позитивною, але і трохи скутою – адже на те вони й герої, щоб робити те, що йде на користь оточуючих без «фанфар» і зайвої уваги до себе. Зі свого боку, раді бути корисними, тому як Геометрія – це медіа-портал, який висвітлює глобальне, світське і культурне життя нашого міста. І нам важливо бути частиною цього проекту».

Нам випала можливість поспілкуватися і з одним з «героїв нашого міста» – слюсарем аварійно-ремонтних робіт 4 розряду, співробітником КП «Харківводоканал» Сергієм Сорокою. Трохи бентежачись, він зізнався, наскільки важливий для нього і його колег цей фотопроект:


«Дуже приємно взяти участь у подібному проекті. Важливо і цінно, що такі важкі і не зовсім популярні професії ви ставите на перше місце. Цей проект покаже людям, в яких важких, часом, умовах доводиться працювати. І, сподіваюся, навчить поважати нашу працю».

Ну що ще додати до вищесказаного? Тільки заклик підтримати цю ініціативу. Ми звертаємося до всіх мешканців нашого міста: «Подивіться навколо і ви обов'язково побачите ту щоденну величезну працю багатьох людей, яку ми звикли сприймати як належне». Приходьте на виставку, щоб побачити їх. Давайте цінувати своїх героїв! Запалювати зірки, насправді, зовсім не складно.


Сторінка Конкурсу «Герої нашого міста»: www.facebook.com/heroesofkharkivcity

Автор: Катерина Чернова

Медіа-проект Read.Me
Made on
Tilda