Наші новини

Футуристичні інновації для скорочення CO₂ в атмосфері

За словами вчених, із земної атмосфери необхідно буде видалити мільярди тонн вуглекислого газу, якщо ми хочемо уповільнити глобальне потепління.
Цей завод немов із науково-фантастичного фільму буквально відкачує вуглекислий газ з атмосфери. Швейцарський стартап Climeworks збудував його в Ісландії. Ця установка використовує відновлювану геотермічну енергію, вуглекислий газ закачується в підземне сховище, де перетворюється на тверду породу.
Це дорога інновація. Будівництво заводу коштувало 10 мільйонів євро, технічні потужності дозволяють поглинати 4 000 тонн CO₂ на рік. Тобто ціна становить 2500 євро на тонну. Це дорого, але проєкт має серйозну підтримку з боку державних і приватних структур. Якщо обсяги виробництва збільшаться, ціна може знизитися до 150 євро за тонну.
В середньому, одне дерево поглинає тонну вуглекислого газу, а середній європеєць виробляє від 5 до 7 тонн CO₂ на рік. Кожній людині потрібно висаджувати від 5 до 7 дерев щорічно протягом усього життя, щоб нейтралізувати її негативний вплив на атмосферу.
Made on
Tilda