Наші новини

Питання трансформації сучасної сім’ї обговорили у Харькові під час Міжнародного СоціоФоруму (ISFKh)

3 листопада в Харкові пройшов Перший Міжнародний СоціоФорум «Тенденції розвитку сім'ї в умовах сучасного суспільства», організований ГО "Ми небайдужі" за підтримки Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міськради.

«Зміцнення комунікації між представниками влади, науковцями та громадянським сектором - запорука превентивного вирішення багатьох актуальних питань сучасного суспільства. Сім'я, як основа розвитку здорового соціуму, потребує підвищеної уваги, і наша основна задача - своєчасне реагування на проблемні питання, створення умов для їхньої профілактики, підтримка соціальних ініціатив, які сприяють всебічному розвитку суспільства, його освітньому і культурному зростанню, - відзначає начальник Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міськради Вікторія Грецька-Миргородська, - Організатори форуму запропонували до обговорення актуальні питання розвитку сучасної української сім'ї, і ми разом спробуємо знайти оптимальні підходи для їхнього вирішення. Важливо, що в сьогоднішніх дискусіях беруть участь як представники муніципалітету, науки та громадських організацій, так і міжнародні експерти та спостерігачі».

Форум проходив в Єврейському культурному центрі "Бейт-Дан", у його роботі взяли участь Почесні консули іноземних держав в Харкові, представники Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA), Дитячого Фонду ООН (UNICEF), Німецької федеральної компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, Канадської поліцейської місії в Україні, Національної Академії наук України, виконавчих органів та депутатського корпусу місцевого самоврядування, Національної поліції України, недержавних громадських об 'єднань, наукової та викладацької спільноти. Як підкреслила у своєму виступі заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан, інститут сучасної української сім'ї зазнає виклики, пов'язані з об'єктивними проблемами в країні.

"В основі традиційної української сім’ї лежить міцний шлюб і накопичені колективним досвідом методи виховання дітей. Сьогодні звичний інститут сім'ї зазнає впливу нових стосунків. Все частіше ми чуємо про так звані цивільні шлюби, в основі яких лежить звичайне спільне проживання без взаємних зобов'язань. Практично повсякденним стало поняття насильства в сім'ї, що безпосередньо пов'язане із зростанням агресії у суспільстві. Нам ще належить оцінити загрозу для сім'ї з боку одностатевих шлюбів. Форум покликаний не просто обговорити наявні проблеми, але виробити критерії їхнього наукового аналізу, що допоможе в розробці методів захисту сучасної сім'ї ", - підкреслила Світлана Горбунова-Рубан.

На трьох панельних дискусіях у рамках форуму обговорено тенденції розвитку сім'ї у сучасних умовах, ефективні практики формування усвідомленого материнства і батьківства, подолання домашнього насильства за допомогою розвитку горизонтальних зв'язків у суспільстві.

«Сьогодні ми обговорили звернення до центральної влади країни з проханням внести зміни до законодавства України з метою подальшого розвитку інституту сім'ї. Учасниками форуму запропоновано, зокрема, створити інститут урядового уповноваженого з питань сім'ї, затвердити почесний знак "За сумлінне батьківство", ліквідувати статус одиноких матерів і батьків як інститут, який створює умови для розлучень і дитячого сирітства, заснувати День батька разом з існуючим Днем матері, удосконалити систему освітньої підготовки молоді до подружнього життя та відповідального батьківства, обговорювати питання зміцнення української сім'ї на вищому рівні, - підсумував роботу форуму голова правління ГО «Ми небайдужі» В’ячеслав Федорков, - З урахуванням результатів дискусії звернення буде доповнено та оприлюднене найближчим часом».

Made on
Tilda