Наші новини

Визначення смартспеціалізації міста у майбутній стратегії

Тематикою чергового круглого столу з розробки стратегії розвитку міста Харкова стала тема визначення смартспеціалізації. «Необхідність планування обумовлена наявністю багатьох ризиків у зовнішньому середовищі та необхідністю створення чітких вимірюваних показників ефективності роботи усіх елементів міста. Одним із показників, який необхідно окреслити при стратегічному плануванні міста є «смартспеціалізація». При визначенні цього терміну необхідно розуміти, що смартсіті та смартспеціалізація це досить різні речі. Смарт-спеціалізація – це пріоритети розвитку, так, вони повинні бути інноваційними та заснованими на сильних сторонах міста, однак не варто змішувати різні смартнапрямки між собою, особливо коли це не дуже доцільно.» - наголосила у своїй вступній промові заступник директора Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту, начальник Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів, Вікторія Вікторівна Грецька-Миргородська.

Методологічні особливості формування смартспеціалізації були освітлені представниками наукового середовища, Зайцевим Віталієм Єгорійовичем, Родченком Володимиром Борисовичем, Хрипуновою Дарією Михайлівною, Прус Юлією Ігорівною та Кауком Віктором Івановичем. Зокрема учасниками засідання було наголошено на своєрідній трансформації Харкова та зростанні частки ІТ галузі в економіці міста.

Стосовно пріоритетних напрямків інноваційного розвиту з урахуванням інформаційно-технічних галузей виступила з промовою виконавчий директор Харківського ІТ кластеру, Шаповал Ольга Сергіївна.

За результатами обговорення пропозиції розглянуті на цьому засіданні плануються до аналізу науковим середовищем, обговоренням із широкою громадськістю та внесенням до Стратегії міста Харкова до 2030 року.
Стратегія міста
Made on
Tilda