Наші новини

Черговий круглий стіл з написання стратегії міста «Kharkiv Smart City завершився створенням бази для розробки стратегії діджиталізації Харкова

Учасники тематичного круглого столу «Харків – смарт місто.
Діджиталізація економіки» обговорили концепцію розвитку міста до 2030 року
у сфері інформаційних технологій, смарт інфраструктури та діджиталізації.

Учасники тематичного круглого столу «Харків – смарт місто. Діджиталізація економіки» обговорили концепцію розвитку міста до 2030 року у сфері інформаційних технологій, смарт інфраструктури та діджиталізації.

«На сьогоднішній день через розвиткок інформаційних технологій та неактуальності застарілих концепцій  управління усі великі міста переходять до концепції «розумних або смарт міст. Інформаційні технології дозволяють місцевій владі оперативно відстежувати ситуацію на об’єктах міської інфраструктури та у місті, і швидко реагувати на різні ситуації. Інформація, яка збирається завдяки об’єктам, так званої, «смарт інфраструктури» вирішує проблеми неефективності у сферах міського господарства. На сьогоднішній час світові корпорації, такі як Cisco, IBM, Microsoft, підтримують «смарт рішення» і пропонують свої продукти для створення розумних міст. Ці та інші базові концепції смарт сіті, які ми сьогодні розглянемо та внесемо до стратегії розвитку Харкова дозволять нам розвивати квітуче, безпечне та комфортне місто» - сказала Вікторія Вікторівна Грецька-Миргородська, заступник директора Департаменту – начальник Управління інноваційного розвитку і іміджевих проектів Харківської міської ради.

Одним із головних проектів, який буде створювати цифрову інфраструктуру міста Харкова у майбутньому є «Екополіс ХТЗ». «Екополіс ХТЗ плідно співпрацює з Харківським ІТ кластером. 

«Харків – це 30 000 ІТ спеціалістів. Безліч ІТ компаній стануть резидентами нашого індустріального парку. Також на території «Екополіс ХТЗ» буде реалізовано торгівельний кластер, дослідницький центр, логістичний комплекс» - доповів у рамках засідання директор ТОВ «Екополіс ХТЗ», Баранніков Віталій Володимирович.

У процесі обговорення учасники робочої группи обговорили Харків 2030 року у розрізі концепції смарт сіті. У процесі обговорення було відзначено поточний стан міста у сфері інформатизації. «Інструменти інформатизації, які вже використовуються у нашому місті, дають дуже гарні результати. У нас найрозвинутіша цифрова інфраструктура в державі. Ми сьогодні найбільш підготовлені до цифрового майбутнього. Саме тому нам необхідно замислитися над стратегією та поглянути, як це буде впроваджуватися на 10 років вперед» - сказав Олег Ігорович Дробот, заступник міського голови з питань цифрової трансформації.

Були зроблені окремі акценти на важливості підвищення рівня обізнаності у сфері інформаційних технологій населення, особливо старшого віку. Освітлено діяльність Департаменту цифрової трансформації у цьому напрямку. Також важливим аспектом є діяльність закладів вищої освіти, які можуть генерувати нові кадри для сфери ІТ, виступати своєрідними інформаційними центрами та площадками для тестувань «смарт рішень».

Стосовно важливості діджиталізації міста виступив радник міського голови Попов Олександр Володимирович – «Чому це важливо, тому що на сьогодні усі міста вимушені конкурувати і за своїх жителів, і вищі навчальні заклади конкурують за своїх студентів. Тобто такі тренди, що якщо ми не дамо яких небудь знаків для нашого нового покоління Харків’ян, що найближчого часу стане краще, може статися так, що такі крупні міста будуть зникати.» - підсумував він.

Проблеми діджиталізації населення були освітлені виступом ректора Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» Соколом Євгеном Івановичем: «Ми розуміємо, що більше 60 відсотків населення не вміє користуватися всіма засобами інформаційних технологій, що потребує сучасна діджиталізація. І це люди, в основному, похилого віку, яким найбільш важливо використовувати всі засоби сервісів діджиталізації, тому що зараз і сфера охорони здоров’я і соціального захисту все більше діджиталізовані». Шляхи вирішення цієї проблеми як раз і будуть враховані у стратегії розвитку міста Харкова.

Цей круглий стіл об’єднав спеціалістів громадськості, науки, підприємництва та місцевого самоврядування. Загалом були обговорені теми діджиталізації міських послуг, використання інформаційних технологій у сферах безпеки, медицини, освіти, інфраструктури, демократії та технологій «Біг дата». 

За результатом обговорення було сформовано аналітичні матеріали, які будуть опрацьовані та доповнені опитуваннями містян та дослідженнями спеціалістів у галузі інформаційних технологій і  згодом будуть включені до Стратегії розвитку міста Харкова до 2030 року. 

Нагадуємо, що свої пропозиції до Стратегії розвитку міста, Ви можете надіслати на поштову скриньку strategykharkiv2030@gmail.com

Стратегія міста
Made on
Tilda