Наші новини

В пріоритеті розвиток інноваційного та експортного потенціалу Харкова.

Місто та Асоціація підприємств промислової автоматизації  України підписали спільний Меморандум


Завданням кластеру ІАМ «Інжиніринг. Автоматизація. Машинобудування» стане об’єднання та інтеграція нових ініціатив щодо промислової, експортної, цифрової та інноваційної діяльності в активності в стратегії міста «Kharkiv STARTegy 2030».

«Прискорений розвиток інноваційної екосистеми промисловості в балансі зі значним посиленням ролі наших місцевих розробників призводить до збільшення кількості сервісів, видів діяльності та акцій, які спрямовані на поширення знань городян про Індустрію 4.0», — коментує подію Вікторія Грецька-Миргородська заступник директора Департаменту - начальник Управління інноваційного розвитку та іміджевих проєктів Харківської міської ради.

Очікується поліпшення виробничої кооперації та поява нових бізнес-рішень, внаслідок залучення до кластера підприємств регіону та їх об'єднання на його базі.

«В процесі сьогоднішнього обговорення знайдені спільні точки, що дозволяють всім учасникам нового проєкту створювати додану вартість —, зауважив Віталій Зайцев ректор ПЗВО "Харківський технологічний університет "ШАГ".

Навчання у сфері промислових інновацій, поширення діджіталізаціі дозволить залучити аспірантів і студентів Харківських університетів та інших центрів експертизи в цій сфері до розробки нових методів і технологій, що орієнтовані на впровадження Індустрії 4.0.

«З боку заходів, що мають освітній характер, наразі стоїть задача привнести технологічні складові в освітні процеси та стимулювати появу більшої кількості нових стартапів, щоб освіта якісніше проявлялась в конкретних інноваційно технологічних проєктах», — сказала Ольга Гольдіна директор муніципального стартап центру.

Спільні науково дослідницькі та освітні проєкти дають потенціал до плідного міжнародного співробітництва, про що свідчать виступи експертів та гостей, що були присутні при підписанні Меморандуму.  

Красномовно демонструє розвиток міста, який очікується в тому числі й завдяки Меморандуму «Екополіс-ХТЗ», ініціатива Олександра Ярославського.

«Екополіс ХТЗ — re-development території тракторного заводу. Завод залишається ключовим резидентом даного проєкту. Плановий обсяг інвестицій — 1 млрд доларів, реалізація даного проєкту надасть місту близько 10 000 нових сучасних робочих місць», — підкреслив Сергій Родіонов, представник «Екополіс ХТЗ».

Попереду якісно новий рівень взаємодії науковців, органів влади та промислового сектору.


Стратегія міста
Made on
Tilda