Наші новини

У Харкові буде створена Українська кремнієва долина

«Харків часто називають студентською та науковою столицею. Наше завдання – зробити регіон ще й столицею оборонпрому, машинобудування та ІТ, своєрідною українською кремнієвою долиною.» - саме на цьому наголосив президент Володимир Зеленський під час своєї робочої поїздки до Харківської області.

Харків це дійсно великий науковий, промисловий, культурний та технологічній центр з великою кількістю талановитої молоді та неймовірно потужним людським та промисловим потенціалом. У місті працюють 48 вищих навчальних заклади, де навчаються понад 160 тисяч студентів. У нас є приклади успішних стартапів від харків’ян, що відомі у світі.

Проєктом Стратегії міста Харкова  на 2020-2030 роки ураховано розвиток інновацій та стартап руху у місті. Так, нами вже створено перший в Україні муніципальний стартап центр, проводяться ярмарки стартапів, та інноваційні форуми, активно працює IT кластер.
Саме тому, враховуючи вектори розвитку України у бік інформатизації та високих технологій, потужний інтелектуальний і людський потенціал міста, Харківським міським головою Геннадієм Кернесом було ініційовано створення робочої групи з організації інноваційного розвитку для створення розвинутої інформаційно-технічної та технологічної місцевості у місті Харкові, а саме проєкту «Українська кремнієва долина», генеральним координатором та інвестором якого виступить почесний громадянин міста Харкова, бізнесмен Олександр Ярославський.


До складу робочої групи увійшли: Представники Харківської міської ради – Терехов Ігор Олександрович, Грецька-Миргородська Вікторія Вікторівна, Чечетова-Терашвілі Тетяна Михайлівна, Дробот Олег Ігорович; Представники бізнесу: Баранников Віталій Володимирович, Дерев’янко Олена Георгіївна; Представники освіти і науки – Бабаєв Володимир Миколайович, Бакіров Віль Савбанович, Семенець Валерій Васильович, Сокол Євген Іванович, Нечипорук Микола Васильович; Представники громадськості та профільних громадських організацій: Попов Олександр Володимирович, Шаповал Ольга Сергіївна.

Цей проєкт дозволить місту створити умови для прискорення розвитку ІТ галузі у Харкові, створювати новітні технологій у місті, запросити найкращих спеціалістів до роботи та залучити інвестиції у місцеву  економіку.
Інновації Стратегія міста Анонси
Made on
Tilda