Наші новини

Розбудова інклюзивного, підтримуючого та активного суспільства у розрізі міста Харкова 2030 року.

На засіданні робочої групи з розробки стратегії розвитку міста Харкова до 2030 року, яке відбулося 12.08.2020 у Харківському муніципальному стартап-центрі було обговорено розвиток міста у аспектах соціального захисту та підтримки, медіації, міських соціальних сервісів та формуванню суспільства з рівними можливостями.

На початку засідання зі вступним словом виступила заступник директора Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту - начальник Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Вікторія Вікторівна Грецька-Миргородська: - “У 2020 році неможливо уявити сучасне європейське місто, яке б не враховувало у своєму розвитку таку тему, як інклюзивне та активне суспільство, громадську безпеку. Харків, як інноваційне та сучасне місто, також повинен і далі розвивати ці складові суспільного життя, саме тому нам необхідно обговорити вектори розвитку цих напрямів у Стратегії розвитку міста до 2030 року.”

Стосовно стану міста Харкова у зазначених питаннях та заходах, що впроваджуються місцевим самоврядуванням доповіла заступник міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Харківської міської ради, Горбунова-Рубан Світлана Олександрівна: - «Працювати з окремими верствами населення - не ефективно. Тому що люди які є носіями окремої проблеми живуть в одному просторі з населенням територіальної громади, яке теж з різних причин також стають суб’єктами соціального захисту і потребують фахової уваги. Наша програма стала стартовим майданчиком, для створення нового підходу влади до нової соціальної політики, розширення соціальних послуг в місті ”.

У ході дискусійної панелі за темою розвитку ринку соціальних послуг у м. Харкові, робоча група заслухала доповідь начальника відділу програмного забезпечення Департаменту соціальної політики Харківської міської ради - “ Впровадження цифрових технологій в сфері соціального захисту населення ”. Ключовим аспектом доповіді була тема цифрової трансформації соціальних послуги та міські інформаційні сервіси, зокрема “ Соціальна мережа ”

За темою рівних можливостей у соціумі виступив із промовою адвокат, керівник Харківської асоціації незрячих юристів Лепетюк Олег Леонідович.
“Тема механізму захисту прав людей з інвалідністю є дуже важлива у контексті Стратегії розвитку міста Харкова. Партнерство з Харківською міською радою сприяло розвитку харківської асоціації незрячих юристів. З одного боку особа є обмеженою з точки зору обмежених можливостей, але є співробітництво, яке дає змогу такій людині реалізувати себе як професіонала та надавати свої послуги у системі. Рівні можливості це і є ідеологія нашої стратегії, яку ми сьогодні обговорювали, мова про те, яким ми бачимо майбутнє десятиліття. Ми маємо закласти у стратегію принцип і ідеологію рівності, щоб особи з інвалідністю могли себе реалізовувати. Також є проблема доступу осіб з інвалідністю до будівель. Хотілося б щоб у стратегії ми могли записати наголос на доступності судів, органів державної влади та місцевого самоврядування, та в цілому до інклюзивної архітектури. Можливо, передбачити пілотні проекти у сфері електронного правосуддя, та можливість застосувати електронний документообіг щоб надати доступ до цієї сфери життєдіяльності, для людей із обмеженими можливостями.

Також на засіданні було освітлено роботу Центру надання постраждалим від домашнього насильства. Було відзначено ефективну поточну роботу у даній сфері та окреслено питання до внесення до Стратегії.

У питанні розвитку інклюзивного суспільства у Харкові доповіла голова громадського об'єднання “Креавіта”, Шингарьова Олена Валеріївна: - Одним із важливих питань, які дискутуються у Європі є зняття інвалідності з особи, яка переміщується у інвалідному візку. Для мене, це прояв найвищого рівня інклюзивності суспільства, тому що особа забезпечується  візком та інфраструктурою, яка дозволяє їх не потребувати додаткових особливих умов для життєдіяльності. Необхідно прямувати до такого рівня розвитку цієї сфери, і я вірю, що в Україні це також можливо. Однією з проблем у місті є транспортна доступність для людей із обмеженими можливостями. До вирішення цієї проблеми необхідно підходити комплексно. Тому що стан більшості об’єктів нівелює досягнення новітніх та доступних елементів інфраструктури. ”

Результатом засідання робочої групи стали низка пропозицій до стратегії розвитку міста Харкова до 2030 року, окреслено проблеми та розроблено напрямки до їх вирішення у стратегічній перспективі. Усі ці матеріали будуть ще додатково обговорені із громадськістю, проаналізовані та оброблені експертним середовищем та включені до Стратегії міста Харкова до 2030 року.Стратегія міста
Made on
Tilda