Наші новини

Робоча група обговорила розвиток міста як елемента Харківської агломерації у рамках розробки стратегії.

На засіданні робочої групи з написання Стратегії розвитку міста Харкова за темою “Харків - діалог управління містом. Харківська агломерація” було обговорено тему "місто як центра агломерації".

Засідання розпочалося з вступної промови начальника Управління інноваційного розвитку та іміджевих Грецької-Миргородської Вікторії Вікторівни: - “У розрізі адміністративно-територіальної реформи в Україні, тенденцій децентралізації, і спроб України законодавчо врегулювати дану сферу життєдіяльності, тема особливо актуальна для нашого міста. Розвиток співпраці міста та найближчих населених пунктів дозволить отримати позитивні економічні та соціальні результати для всіх учасників агломерації, створити ефективну інфраструктуру, залучати інвестиції для реалізації проектів на межах міста та територіальних громад та якісно розвивати кожен елемент цієї системи.

Тема агломерації стає все більш актуальною на території україни. Місто у цій системі не повинно бути “споживачем ресурсів”, а повинно бути учасником екосистеми. “Зараз джерелами для нової якості розвитку міст виступає людський та інтелектуальний капітал. Бачення міста Харкова, як центра агломерації, з одного боку місто вбирає людські ресурси і конвертує їх у людський капітал. Харків не повинен бути резервуаром, який забирає на себе інвестиції, людей, та ресурси. Місто повинне збирати інтелектуальні ресурси, розвивати їх та повертати якісно кращими. “ - Кулініч Олег Васильович, доцент кафедри соціальної і гуманітарної політики Харківського регіонального інституту державного управління при Президентові України.

Стосовно розуміння процесу взаємодії Харкова з найближчими територіями виступив заступник директора Каразінської школи бізнесу, доктор економічних наук Родченко Володимир Борисович.
«З одного боку ми маємо тенденції з обговорення напрямку агломерації, з іншого боку активних рухів і дій у цій сфері ми спостерігати не можемо. Саме тому нам необхідно приділити цьому увагу у стратегічній перспективі. Харків - наближений до європейської моделі агломерацій. Важливим моментом для Харкова є питання адміністративно-територіального устрою. Район - це адміністративний поділ, а агломерація це міста, що забезпечують щоденну ефективну діяльність населення».

При розгляді теми агломерації необхідно враховувати тенденції децентралізації в Україні.  “За останньою реформою на Харківщині замість 27 районів буде 7, а Харків - центр. Харків це місто де люди працюють, відпочивають, зростають, свого роду - це хаб який дає можливість відчувати високу якість життя. 
Наразі серед інструментів для роботи у цьому полі є Закон України “Про співпрацю територіальних громад ”. Навіть сьогодні цей закон дає можливість місту та найближчим територій співпрацювати. Тому необхідно сформувати перелік завдань та ризиків та налагодити співпрацю міста та громад ” у своєму виступі розповіла експерт інституту стратегічних досліджень, Баринова Діана.

У процесі обговорення проблематики питання було наголошено на важливості розробки практичних інструментів для реалізації стратегії розвитку міста Харкова, а також важливість комплексного підходу. “Европа використовує інструмент агломерації, Україна почне використовувати агломерації. І коли це почнеться ми будемо доганяти Європу “гіпертемпами”, тому необхідно почати роботу у даному напрямку вже зараз. Також через діджиталізацію існує питання актуальності міст, як таких. Тому що усі елементи агломерації через 10 років, можливо, зможуть комуніціювати лише за допомогою інтернету, що знизить необхідність офлайн взаємодії, необхідно також врахувати ці сценарії у стратегії ” наголосив Тарас Данько, професор кафедри міжнародного бізнесу і фінансів, Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут ”.

«Необхідно оцінити і обговорити важливі критерії для розвитку міста та регіону та комплексно підійти до їх створення. Тематика актуальна, потенціал для розвитку є. Стосовно питання, як досягти та як найбільш вдало його реалізувати, для цього є відкрите поле для обговорення, для залучення широких верств населення.» сказав під час обговорення Орел Юрій Леонідович, Доцент кафедри управління персоналом Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.

За результатами засідання сформовано вектор для розробки цієї тематики у межах стратегії міста Харкова, він буде доповнюватися опитуваннями містян та науковими дослідженнями, і включений до Стратегії розвитку міста Харкова до 2030 року.

Нагадуємо, що свої пропозиції до Стратегії розвитку міста, Ви можете надіслати на поштову скриньку strategykharkiv2030@gmail.com
Стратегія міста
Made on
Tilda