Наші новини

У Харкові створюють віртуальний музей Старого цирку Грікке

Автори проекту, ГО «Фундація «Схід – Захід», мають на меті перетворити історико-архітектурний комплекс «циркового кварталу» старого цирку Грікке та будівель, що його оточують, на сучасний інтерактивнй простір шляхом створення віртуального музею, що об’єднає предметну колекцію з комплексом будівель.

Віртуальний музей можна буде відвідати з будь-якої точки світу, що дозволить зробити «Старий цирк Грікке» унікальним брендом Харкова та приверне увагу потенційних інвесторів до ревіталізації історико-архітектурної пам'ятки.

Історія харківського цирку Грікке налічує понад 100 років та розпочалася, коли підприємець Генріх Грікке побудував на одній із затишних вуличок поблизу колишньої Жандармської площі у Харкові купольну кам’яну будівлю цирку-театру за проектом, подібним до паризького цирку братів Франконі, що у свою чергу служив своєрідним зразком для стаціонарних циркових будівель. У січні 1906 року в цирку дають першу виставу, та розпочинається його довга та цікава історія життя. У 1974 році харківський цирк переїхав в нову будівлю, а старий цирк відтепер використовується як тренувальна арена, та на сьогоднішній день потребує капітального ремонту.

«Збереження пам’яток архітектури міста та культурних цінностей є надзвичайно важливим, особливо, коли справа стосується таких знакових для Харкова місць з довгою та цікавою історією, як Старий цирк Грікке, - розповідає начальниця Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міської ради Вікторія Грецька-Миргородська, - Проект створення віртуального музею Харківської циркової культури «Старий цирк Грікке» став одним з переможців цьогорічного Міського конкурсу інноваційно-інвестиційних та іміджевих проектів. Маємо сподівання, що створення віртуального музею дозволить привернути увагу потенційних інвесторів до відновлення самої будівлі цирку та перетворення її на функціонуючий туристичний об’єкт».

Організатори музею зазначають, що проект «Віртуальний музей Харківської циркової культури «Старий цирк Грікке»» націлений на створення віртуальної моделі експозиції, як первинного етапу ревіталізації пам’ятки історії та архітектури місцевого значення Харкова, з метою демонстрації інвестиційної привабливості циркового кварталу та формування відповідного іміджу Харкова. Інноваційне значення проекту посилюється використанням діджитал-технологій для поєднання в єдиній віртуальній експозиції рухомих пам’яток (предметні колекції) та нерухомих об’єктів (будівля Старого цирку Грікке та квартал навколо нього), що дозволяє візуалізувати культурно-екскурсійну привабливість циркового кварталу Харкова. «Старий цирк Грікке» планується розвивати як унікальний та неповторний бренд Харкова (оскільки циркових кварталів в світі більше не збереглося). У теперішній час досліджуються та систематизуються наявні предметні колекції, зібрані цирковими працівниками,проводиться фондова робота з оцифруванням предметів і нерухомих об’єктів показу. Вже сьогодні ви можете приєднатися до сторінки "Віртуального музею Старого цирку Грікке" в мережі Фейсбук.

Презентація віртуального музею запланована на листопад 2019 року.

Анонси Інновації
Made on
Tilda