Наші новини

ПОЛОЖЕННЯ про проведення Всеукраїнського конкурсу молодих дизайнерів «Start Fashion» у рамках проекту «Kharkiv Fashion»

Конкурс молодих дизайнерів «Start Fashion» (далі - Конкурс) проводиться щорічно в межах Міської програми інноваційної та інвестиційної діяльності та іміджевих проектів на 2017-2020 роки.

Цим Положенням регулюється процедура проведення Конкурсу.

Організатором Конкурсу є Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Департаменту у справах сім’ї молоді та спорту Харківської міської ради (далі – Управління).

Конкурс проводиться за підтримки Громадської організації «Харківській кластер легкої промисловості та дизайну».

З метою прозорого та неупередженого проведення Конкурсу обирається організаційний комітет, до складу якого входять представники Харківської міської ради та фахівці у сфері дизайну. Організаційний комітет формує журі Конкурсу, яке буде проводити відбір фіналістів на першому етапі конкурсу та виносити рішення щодо фінального показу на другому етапі Конкурсу по всім номінаціям. Персональний склад організаційного комітету Конкурсу затверджується наказом по Управлінню.

До участі в Конкурсі приймаються дизайнерські проекти, які подані у встановленому порядку. Організаційний комітет гарантує, що всі ідеї, документи та бізнес-проекти в рамках конкурсного відбору будуть розглядатися конфіденційно.

Мета проведення Конкурсу

Відкриття, підтримка, розвиток молодих талановитих дизайнерів одягу та модельєрів.
Створення платформи для поєднання творчості, нових тенденцій та технологій виробництва сучасного та модного одягу, презентації ЗМІ та спільноті молодих авторів та їх робіт, встановлення партнерських відносин з представниками швейної та фешн-індустрії та інших представників галузі.
Формування іміджу Харкова, як міста, що сприяє та підтримує розвиток у сфері дизайну та легкої промисловості.

Фінансове забезпечення проведення Конкурсу

Проведення Конкурсу фінансується з наступних джерел:
 • кошти міського бюджету;
 • інші незаборонені чинним законодавством джерела фінансування.

Учасники Конкурсу

Конкурс є відкритим. Конкурсний відбір проектів базується на принципах рівності й об'єктивності. До участі у Конкурсі запрошуються студенти вищих начальних закладів галузі дизайну, легкої та текстильної промисловості, а також молоді фахівці з дизайну одягу зі стажем роботи в галузі до 3-хроків, віком до 35 років. Участь у Конкурсі безкоштовна. Послуги режисера-постановника, візажиста та перукаря, моделей, використання звукового обладнання та освітлення здійснюється за рахунок організаторів Конкурсу. Трансфер та проживання учасники Конкурсу здійснюють за власні кошти. Організатори можуть допомогти у зустрічі та заселенні учасників.

Пакет документів для участі в Конкурсі

 • копія першої сторінки паспорту;
 • копія реєстраційного номеру облікової картки платника податків;
 • анкета-заява для участі у Всеукраїнському конкурсі молодих дизайнерів Start Fashion за встановленою формою.

Номінації Конкурсу

 • Street Fashion – колекції одягу prêt-a-porte, розроблені для повсякденного використання, 5 одиниць.
 • National Style – колекції одягу за народними мотивами будь-якої країни світу, 5 одиниць.
 • Deluxe – колекції вбрання, призначеного для урочистих подій, вечірніх суконь, 5 одиниць.
 • Eco Style – одяг з використанням тканин з натуральної сировини, нове життя непотрібних речей, колекції одягу із вторинних матеріалів (текстилю, паперу, пластику тощо), 5 одиниць.
 • Semicouture – конкурс одного костюма, цілісного художнього образу.
Конкурсанти мають право брати участь у декількох номінаціях одночасно із різними колекціями. У Конкурсі може приймати участь як один автор, так і колектив авторів. Конкурс у кожній з номінацій відбудеться при умові подачі не менш ніж 5 заявок. Якщо заявок менше, номінації можуть об’єднуватися за рішенням організаційного комітету.

Порядок проведення Конкурсу


Конкурс проводиться у 2 етапи.

1. Перший етап - Відбірковий (заочно)
Конкурсанти мають заповнити електронну форму анкети-заявки за посиланням на сайті: invest.kh.ua

Конкурсанти надсилають художні ескізи та (або) професійні фото виготовленої колекції на моделях (формат JPEG) на електронну адресу innovation_molod@city.kharkov.ua
Надсилаючи свою роботу на Конкурс, автор автоматично надає право організаторам Конкурсу на використання надісланого матеріалу (розміщення в мережі Інтернет, телепрограмах, участь у творчих проектах тощо) до початку, у час проведення та після закінчення конкурсу, але з обов'язковим зазначенням імені автора.

Термін подачі заявок: з 15. 12. 2018 року до 15. 02. 2019 року (включно) до 24.00 год.

Організаційний комітет протягом 3 (трьох) днів з моменту завершення прийому заявок проводить їхню обробку.

20.02.2019 року організаційний комітет оголошує результати відбору на сторінках у соціальних мережах, у виданнях ЗМІ партнерів, та надсилає на адресу електронної пошти конкурсанта.

2. Другий етап - Фінальний конкурсний показ.

21.03.2019 відбудеться Фінал - покази колекцій конкурсантів-фіналістів.
Порядок показів учасників визначається Організаційним комітетом конкурсу.
Після показів журі визначає Гран-прі Конкурсу, а також переможців усіх номінацій. Висновок журі затверджується рішенням організаційного комітету.

Призовий фонд:
 • дипломи на пам’ятні нагороди;
 • цінні призи від організаторів та партнерів конкурсу;
 • участь у показі Kharkiv Fashion робіт, які отримали Гран-прі та переможців номінацій.

Критерії відбору: креативність та актуальність ідеї, цілісність художнього рішення, рівень графічного подання, відповідність обраній номінації за сучасними тенденціями моди, індивідуальність, якість та майстерність виготовлення.

Made on
Tilda