Наші новини

Японський художник Масаакі Хасегава дав майстер-клас у Харкові

Концептуальний художник з Токіо Масаакі Хасегава дав майстер-клас для харків'ян сьогодні, 12 червня, в «Hudprom Loft».

Масаакі Хасегава створює концептуальні художні роботи, засновані на листах, які люди відчувають, а не читають. Він каже, що його метою є об'єднання людей в усьому світі і руйнування бар'єрів за допомогою мистецтва.

Художник зазначив, що він відвідав безліч країн зі своїми майстер-класами. До Харкова він приїхав вперше. «Це місто дуже спокійне, але в той же час дуже гарне і я помітив, що тут дуже багато студентів. Це дає таку особливу енергію. У світі існує дуже багато різних перешкод соціальних, гендерних, расових та інших. Саме мистецтво може нам дозволити впоратися з цими бар'єрами, знищити ці перепони», – сказав Масаакі Хасегава під час свого майстер-класу.

Як зазначила начальник Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Вікторія Грецька-Миргородська, харків'яни потребують таких зустрічей. Тому що відомі гості привозять до міста не тільки світове мистецтво, але і впевненість в тому, що Харків залишається культурною столицею.

«Масаакі Хасегава – амбасадор своєї філософії про те, що мистецтво руйнує будь-які бар'єри між людьми. Ми також впевнені, що мистецтво – мова, яку розуміють люди з різних точок планети. І це їх об'єднує », – зазначила Вікторія Грецька-Миргородська.

За словами директора Харківського кластера легкої промисловості та дизайну Олега Єгорова, Масаакі Хасегава є засновником проекту «Об'єднуй людей через мистецтво без кордонів», мета якого – об'єднати людей, незалежно від національності, мови, релігії, статі і віку. В рамках проекту його виставки проходили в шести різних країнах. Сьогодні в Харкові художник намалював картину для Харківської державної академії дизайну і мистецтв.

«Харків – місто талановитих людей і воно гідно того, щоб художники зі світовим ім'ям приїжджали до нас і вносили свій внесок у розвиток харківського мистецтва», – зазначив Олег Єгоров.

За словами депутата міської ради Костянтина Підгорного, зустріч стала яскравою подією в культурному житті міста Харкова.

«Реакція учасників зустрічі говорить про те, що Харків був, є і буде культурною столицею. Подібні зустрічі в рамках міжнародного співробітництва Харкова з іншими містами в різних сферах життя суспільства необхідно розвивати надалі », – сказав Костянтин Підгорний.

Організатори заходу –- Харківська державна академія дизайну і мистецтв за підтримки Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міської ради, Харківський кластер легкої промисловості та дизайну, «Contemporary Museum of Calligraphy», депутат міської ради, Костянтин Підгорний.

Довідка. Сьогодні художник живе і працює в Мадриді. У вересні 2018 року Масаакі Хасегава створив найбільший в Європі твір каліграфії площею 1 тис. 926 кв м на даху музею «Западорес» в Мадриді (Іспанія), який до листопада 2018 року вважався найбільшим художнім твором каліграфії в світі.Іміджеві проєкти Анонси
Made on
Tilda