Наші новини

У Харкові пройдуть "СУП" та "СУД"

Харківський обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва запрошує взяти участь у фестивалі «Літописи сучасності» до Дня української писемності та мови.

У рамках фестивалю «Літописи сучасності» відбудуться дві програми. З 9 по 20 листопада відбудеться онлайн-акція «СУП: сучасна Українка & її поезія», присвячена поетичній творчості Лесі Українки та її 150-річному ювілею.

– Завдання учасників акції – вибрати один чи кілька віршів Лесі Українки та записати невелике відео: мініфільм, у якому читець чи група читців виконують обраний вірш, – розповідає куратор проєкт Аліна Богданович. – Формат відео має відрізнятися від академічного читання. Фантазію учасників ми не обмежуємо. Вони можуть використовувати будь-які режисерські прийоми, художні засоби та образні рішення. У відео можуть бути використані декорації, костюми, музичне оформлення, хореографія та пластичні етюди.

На 20-21 листопада заплановано другу частину фестивалю – читку сучасної української драматургії «СУД». Для участі у цій програмі аматорські колективи разом із керівником мають обрати п'єсу сучасного українського драматурга, написану за останні два роки, та представити театралізовану читку. На допомогу учасникам ООМЦКМ надає бібліотеку авторів, посилання на інтернет-ресурси, на яких розміщуються твори сучасної української драматургії. Якщо хтось не знайомий із таким жанром, як читання п'єс, в ООМЦКМ готові надати професійні консультації, провести майстер-клас.

Побажання до учасників – проявити креатив, щоб читка не перетворилася на академічне читання. Можна використовувати авторське музичне оформлення, мінімальне костюмування та реквізит. Тривалість виступу – до 60 хвилин. За словами Аліни Богданович, після читання сучасних п'єс пройде їхнє обговорення, в якому зможуть брати участь і глядачі. Програма «СУД» пройде наживо, проте формат може змінитися, якщо карантинні обмеження стануть суворішими.

В ООМЦКМ забезпечать учасників усім необхідним для творчості – сценічним майданчиком, приміщеннями для репетицій та перевдягання, звукопідсилювальною, світловою та аудіоапаратурою.

Проєкт адресований насамперед обласним аматорським колективам, але організатори фестивалю запрошують усіх, хто хоче взяти участь у творчих акціях, у тому числі дітей.

Для участі у програмах фестивалю потрібно заздалегідь заповнити онлайн-заявку.
Анонси
Made on
Tilda