Наші новини

Інклюзивна освіта та громадська безпека як елемент суспільства, здатного на підтримку

12 серпня робоча група обговорює напрямки Стратегії міста «Kharkiv STARTegy 2030» щодо інструментів соціального захисту


Розвиток інститутів громадянського суспільства — ознака сучасного мегаполісу.
Це передбачає інклюзивне та активне суспільство і суспільну безпеку.

Інклюзія, актуальне та знайоме багатьом харків’ян поняття, — процес збільшення ступеня участі всіх громадян в соціумі. Наразі шукаються конкретні рішення, які дозволять кожній людині повноцінно і рівноправно брати участь в громадських активностях, всупереч фізичним або ментальним порушенням. Також це є процес реального включення людей з інвалідністю в активне громадське життя і в рівній мірі необхідна річ для всіх членів суспільства.

Інклюзивна освіта в цьому процесі — важлива складова. Приклад європейських країн показує, що навіть добротно вибудувана одного разу система спеціальної освіти в цій сфері потребує постійного контролю і підтримки розвитку. Австрія демонструє програму, розроблену в вісімдесятих, що припускає чотири різних типи класів інтегрованого навчання: інтегровані, малокомплектні, звичайні класи, та класи, що взаємодіють між собою.

В результаті з'явився, як один з наслідків цього експерименту, «Закону про освіту». В ньому визнано право батьків на вибір навчального закладу для дитини, та регламентовано функціонування спеціальних і інклюзивних закладів. Натомість, у спеціальних закладах країни навчаються лише діти зі значними порушеннями слуху, зору та інтелекту.

«Харків — місто рівних можливостей. Для повного втілення в життя цього твердження, місто вже сьогодні створює масу проєктів, що відбиваються в інклюзивній освіті та архітектурі. Численні громадські організації, соціальне підприємництво, яке потужно розвивається — ефективні учасники цього процесу», — зауважила Вікторія Грецька-Миргородська заступник директора Департаменту - начальник Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міської ради.

Щоб Харківщина повністю могла реалізувати наявний у сфері потенціал, розробляються і закріплюються конкретні кроки в Стратегії міста «Kharkiv STARTegy 2030».

Стратегія міста
Made on
Tilda