Наші новини

Спортивне місто. Місто талановитої молоді. Розвиток стартап руху та молодіжного підприємництва

Черговий та останний круглий стіл основної сесії з обговорення напрямків та тематик у межах розробки Стратегії розвитку міста Харкова відбувся 04 вересня 2020 року у Харківському муніципальному стартап центрі. Круглий стіл зібрав експертів які здійснюють щодену діяльність у сфері молодіжної політики, розвитку молодіжного руху та молодіжного підприємництва.


На початку засідання члени робочої групи заслухали вступні промови представників Харківської міської ради у напрямку інновацій, молоді та спорту. За словами заступника директору Департаменту у справах сім'ї, молоді та спорту – начальника Управління інноваційного розвитку Вікторії Вікторівни Грецької-Миргородської: «Харків – це місто спорту. Наше місто має дуже розвинуту спортивну інфраструктуру та велику кількість спортивних секцій та соціальних проектів у цій галузі. Місто виховує велику кількість олімпійських та європейських чемпіонів у різних видах спорту, має розвинене комюніті молодіжних культур. І нам необхідно закласти у стратегію кроки з подальшого розвитку цих напрямків у нашому місті.»

Про важливість молодіжної політики у місті у стратегічній перспективі наголосив заступник міського голови з питань сім’ї, молоді та спорту - Лобойченко Костянтин Анатолійович, - «Безсумнівно Харків є лідером серед українських міст, ми маємо дуже розвинуту спортивну галузь та один із найрозвиненіших молодіжних урбан рухів, і нам треба закласти у стратегію подальший розвиток цих напрямків у нашому місті».

Стосовно проектів які наразі реалізуються у місті доповів директор Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту, Чубаров Олексій Сергійович: - «Ми змінюємо підхід до класичного викладання спорту. Наприклад в Америці шкільні та університетські ліги збирають більше глядачів, ніж деякі матчі професійних футбольних команд на пострадянському просторі. Саме до цього нам необхідно прагнути, і ми вже проводимо шкільні спортивні ліги. І наша мета до 2030 року розвинути цей напрямок».
Одним із актуальних напрямків, які було запропоновано розвивати у стратегії став напрямок «урбан культур». Стосовно цієї теми учасники робочого столу заслухали виступ Матюхіна Єгора Вікторовича. Також у рамках цієї доповіді було освітлено концепцію «Street Culture Reform».

Тематику молодіжної політики було освітлено заступником директора Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту – начальником Управління молоді та спорту, Помазан Аліною Петрівною. Вона наголосила на важливості розвитку сімейної та молодіжної політики у місті та освітила діяльність її Управління по цим темам.
Одним із аспектів розвитку інфраструктури для молоді та створення можливостей для її самореалізації є переміщення центрів молодіжної активності та реалізація різних проектів у окремих районах міста Харкова, тобто, якщо точніше, своєрідна «децентралізація активності», саме на цьому наголосила директор КУ «Харківський міський центр дозвілля молоді» - Леонова Олена Іванівна.


Стосовно ролі ІТ галузі у сфері молодіжної політики та важливості розвитку інноваційної спортивної інфраструктури наголосила виконавчий директор Харківського ІТ кластеру, Шаповал Ольга Сергіївна.

Тема молодіжного підприємництва стає все більш актуальною серед молоді останніми роками. Одним із інструментів, який допомагає отримати знання та інформацію стосовно розвитку підприємницьких навичок є Молодіжна рада при Харківському міському голові. Діяльність у цьому напрямку освітив її голова – Давід’янц Дмитро Олегович. Він акцентував увагу на тому, що останнім часом молодь подає креативні ідеї проектів у сфері екології, і тому цей напрямок буде актуальним у межах майбутньої стратегії.

Розглядаючи сферу молодіжного підприємництва необхідно розглянути «стартапи», як один із видів цього напрямку. Стосовно цієї теми виступила менеджер комунальної установи Харківський міський стартап центр – Верант Марина. Вона розповіла про освітню програму центру під назвою «reBOOT camp». Та окреслила напрямки стратегічної роботи у сфері формування стартап ком’юніті у місті.

В цілому у процесі засідання учасники робочої группи сформували низьку пропозицій, які будуть включені до стратегії розвитку міста Харкова, за допомогою опитування та обговорення сформували аналітичні матеріали, які будуть проаналізовані науковим співтовариством, представлені на обговорення містянам та згодом включені до Стратегії розвитку міста.

Нагадуємо, що свої пропозиції до Стратегії розвитку міста, Ви можете надіслати на поштову скриньку strategykharkiv2030@gmail.com

Також слідкуйте за новинами стосовно розробки стратегії міста на сайті Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради у розділі «Стратегія» - https://create.kharkov.ua/strategy

Стратегія міста
Made on
Tilda