Наші новини

Кадрове забезпечення легкої промисловості

22 березня 2019 року на базі Karazin Business School було проведено круглий стіл за темою «Кадрове забезпечення легкої промисловості», який організований Харківським кластером легкої промисловості та дизайну за підтримки Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міської ради, Української Асоціації підприємств легкої промисловості «Укрлегпром» та всеукраїнського медіа-ресурсу «Швейное дело и мода».

Учасниками заходу виступили виробники одягу і взуття, представники Департаменту освіти Харківської міської ради, Головного управління праці та соціального захисту населення Харківської облдержадміністрації, представники профільних середніх спеціальних і вищих навчальних закладів Харкова, фахівці галузі.

Теми круглого столу:

  • взаємодія профільних навчальних закладів та виробників одягу і взуття в рамках підготовки кадрів легкої промисловості.
  • створення дорожньої карти механізму реалізації пілотного проекту «Механізм реалізації пілотного проекту щодо кадрового забезпечення легкої промисловості» на 2019-2020 рр.

В рамках круглого столу Президентом-головою асоціації «Укрлегпром» Тетяною Ізовіт була представлена інформація і аналітика про поточний стан легкої промисловості та ринку праці галузі в регіоні і в Україні, стратегія розвитку галузі, напрямки освітніх заходів та популяризації галузевих професій, взаємодії і співробітництво з навчальними закладами та громадськими організаціями в Україні в цілому, приклади співпраці з представниками галузі інших країн.

Представниками галузевих навчальних закладів були висвітлені наступні проблеми:

Необхідність відповідності матеріально-технічної бази навчальних закладів сучасній підготовці кваліфікованих кадрів, необхідність популяризації професії серед молоді, введення дуальної системи освіти, проблематика застарілих програм навчання, співпраця з представниками підприємств галузі як по проходженню учнями виробничої практики, так і їх подальше працевлаштування.

Представники Центру зайнятості та Центру професійно-технічної освіти надали статистичні дані роботи центру зайнятості з підготовки та перепідготовки кадрів галузі, можливості, що надаються ЦПТО роботодавцю.

Представники підприємств – роботодавцями галузі були підняті питання, що виникають при співпраці з навчальними закладами (застарілий класифікатор професій, невідповідність підготовки кадрів сучасним стандартам, можливість проходження навчання та практики студентам на обладнанні роботодавців). Також висловлено зацікавленість у висвітленні інформації по законодавчій базі і співпраці з центром зайнятості, щодо взаємодії з навчальними закладами та ЦПТО, готовність надання сучасного обладнання для навчання студентів.

Підсумки заходу:

Ініціація створення Дорожньої карти Кластера з кадрового забезпечення легкої промисловості регіону з включенням в неї наступних пунктів:

  1. Організація на базі Кластера легкої промисловості та дизайну регулярних зустрічей виробників і навчальних закладів, з подальшим створенням робочої групи з розробки та реалізації дорожньої карти.
  2. Розробка спільної програми популяризації професій легкої промисловості.
  3. Організація Кластером заходів щодо взаємодії між виробниками, ЦПТО і навчальними закладами галузі: організація регулярних зустрічей на базі профільних навчальних закладів студентів з дизайнерами одягу і взуття, фахівцями галузі, представниками галузевих підприємств-потенційних роботодавців, організація екскурсій для студентів на підприємства представників легкої промисловості.
  4. Проведення заходів з висвітлення актуальних питань і можливостей, що надаються центром зайнятості для представників галузевих підприємств.
  5. Розробка і внесення ініціацій і пропозицій на розгляд Міністрества освіти з питань реформи системи освіти в профільних навчальних закладах.
  6. Розробка пропозицій щодо внесення змін до стандартів навчання і класифікатор професій, відповідно до сучасних тенденцій і технологій галузі для підготовки кваліфікованих кадрів і популяризації галузевих професій.

Джерело: Всеукраїнський медіа-ресурс «Швейное дело и мода»
Інновації
Made on
Tilda