Наші новини

Запрошуємо відвідати презентацію аудіовізуального проекту «Простір світла»

24 листопада 2018 в рамках підготовки проекту «Простір світла» відбудуться заходи, які допоможуть знайти «спільну мову» між різними напрямками аудіовізуального мистецтва:

• 12.00 Воркшоп з процедурної анімації та генеративної графіки (участь за попередньою реєстрацією).
• 19.00 Аудіовізуальний перфоманс «Сила волі».
• 19.00 Експозиція «Майстерня».

Проект «Простір світла» було розпочато за підтримки Українського культурного фонду з метою розвитку та поширення створеного в Харкові мистецтва динамічного музичного світложивопису. Театр світложивопису – це унікальне явище, яке має джерелом розпочаті ще на початку 50-х років попереднього сторіччя дослідження в галузі світлових театрів. Проект має за мету запропонувати досвід харківської школи музичного світложивопису всім фахівцям, які працюють в галузі світлового, візуального театру та перфомансу.

Презентацію проекту широкій громадськості у листопаді цього року підтримало Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міської ради.

«Проект спрямований на укріплення позитивного іміджу міста Харкова, пошук та впровадження інноваційних технологій у мистецтві, - відзначає Вікторія Грецька-Миргородська, заступник директора Департаменту – начальник Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради, - 24 листопада в Харківській Школі Архітектури відбудеться його презентація для фахівців та широкого кола громадськості, а сам проект буде реалізований навесні 2019 року».

Так, 24 листопада на відвідувачів чекатимуть:

• Воркшоп «Введення в процедурну анімацію та генеративну графіку» на прикладі середовища візуального програмування TouchDesigner. Учасників воркшопу буде ознайомлено з інтерфейсом програми, з типами даних з якими вона працює, як їх об'єднувати для отримання результату. Участь у воркшопі безкоштовна. Для участі обов’язкова реєстрація - https://goo.gl/forms/5yPBSTVDdQtjJd2P2

• Еспозиція«Майстерня» дає можливість ознайомитися з «кухнею» художника світложивопису. Глядачі побачать ескізи майбутніх світлових картин, світлопроекційні трафарети, фотографії фрагментів композицій, макети сценічного простору, який перетвориться на «Простір світла». Відвідувачі концертів світложивопису доволі часто звуть світлові картини магією. Зрозуміти принципи створення цих «магічних об’єктів» можна, завітав у «Майстерню».

• Аудіовізуальний перфоманс «Сила волі» передбачає поєднання в одному мистецькому просторі музики у стилі етно-джаз (гурт Євшан-Zillya), світложивописних композицій, відеомаппінгу, цитат з літературних текстів, висловлювань різних людей. Внутрішнє відчуття свободи і можливість брати на себе відповідальність за все, що відбувається, є невичерпним джерелом сили та можливостей. В історії, розвиток поняття творчої свободи, свободи створювати нове при будь-яких умовах, поступово витісняє поняття свободи від перешкод: примусу, причинності, долі.

Багато цікавих процесів відбувалося в аудіовізуальному просторі, починаючи з середини ХХ ст, але театр динамічного музичного світложивопису Харкова – практично єдиний працюючий світловий театр на Україні. Більше того, розробляється методика навчання, завдяки якій в Харкові продовжує працювати вже шосте «покоління» світлохудожників.
Склад учасників проекту «Простір світла»:

Художники музичного світложивопису: Олександр Гук, Наталія Крюковська, Світлана Баженова, Крістіна Дорошенко, Олександра Овчіннік, Інна Дорошенко.

Гурт «Євшан-Zillya»: Анастасія Єфіменко - вокал, перкусія, Сергій Іларіонов – контрабас, Вікторія Самойлович - бандура, вокал, Андрій Шніцар – гітара, Олександр Мовчан - аккордеон, Тетяна Вукс – перкусія.

Автор відеомаппінгу – Сергій Кліманов, дизайнер, викладач кафедри Мультимедійного дизайну у Харківській державній академії дизайну та мистецтв.

Координатор проекту – Валерій Бескорсий.
Презентація відбудеться за адресою: вул. Конторська 5, Харківська Школа Архітектури.
На всі заходи вхід вільний

Made on
Tilda