Наші новини

У Харкові було проведено Інноваційний форум

23 листопада 2018 року в місті Харків, в науково-бібліотечному центрі Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого, Управлінням інноваційного розвитку та іміджевих проектів Департаменту у справах сім'ї, молоді та спорту Харківської міської ради було проведено Інноваційний форум з метою презентації інноваційних можливостей міста і розробки плану роботи в інноваційній сфері на наступний рік.

Ініціатор проведення заходу, начальник Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міської ради Вікторія Грецька-Миргородська зазначила, що основна ідея заходу – успішний Харків і харків'яни. Форум служить ще одним майданчиком, де представники влади, громадськості та бізнесу виробляють шлях, по якому до цього успіху можна прийти.

В основі закладено офіційний документ – Стратегія розвитку міста Харкова. У 2016 році було проведено 12 круглих столів, в яких взяли участь понад тисячу осіб, які обговорювали потенціал міста та проблеми, які потрібно вирішити.

У підсумку, було затверджено Стратегію розвитку міста до 2020 року. В наступному році почнеться велика робота над документом, що визначає розвиток Харкова до 2030 року.
Серед ключових пріоритетів:

1. Підвищення ефективності управління комунальним господарством та представлення міста на світовій арені (експорт товарів і послуг, туризм, співпраця).

2. Опора на інформаційні технології, в тому числі – «Big Data», «Smart city» та «Розумний будинок». Автоматизація рутинних функцій, поступова роботизація міського господарства і побуту городян.

3. Принципи «Кластерного розвитку», «розумної» і «креативної» економіки: використання творчого підходу у пошуку нових, більш ефективних рішень і наявність потужної підприємницької, інженерної бази, яка дозволяє перетворювати ідеї в працюючі рішення, які приносять прибуток.

Директор Департаменту реєстрації Харківської міської ради – Олег Дробот розповів про проект «Smart Сity UA», який Харківська міська рада впроваджує спільно з компанією «Vodafone Україна».

Олег Дробот зазначив, що сучасні міста отримують більше можливостей для розвитку, ніж раніше. Стратегія розвитку «Smart city» – довгострокова, це інноваційний розвиток усіх сфер життєдіяльності міста. Проект об'єднує міську владу, городян, які беруть участь в розвитку міста, і підприємців. «Smart city» вимагає вкладень бізнесу, який буде інвестувати за умов гарантій муніципалітету. Тому в цьому питанні дуже важлива підтримка однієї з найбільших в світі компанії «Vodafone», яка вибрала для впровадження концепції «Smart Сity UA» саме Харків, а також контакт з усіма містами світу, де впроваджують інноваційні технології.

Відзначимо, що Харків буде використовувати можливості швидкісного інтернету та інші технології «Vodafone Україна» для розвитку транспорту, адміністративних послуг, безпеки, захисту екології і т. д.

Харків'яни за допомогою телефону зможуть проходити адміністративні процедури, користуватися електронним розкладом громадського транспорту і оплачувати проїзд в ньому, бронювати парковки, відстежувати оформлення документів, контролювати електронні черги. Міська рада отримає такі інфраструктурні можливості: на транспорті – управління в режимі реального часу світлофорами, пішохідними переходами; в енергетиці – оперативне та економне керування освітленням та джерелами альтернативної енергії; в сфері безпеки – цифрову систему моніторингу дорожнього руху і криміногенної ситуації, а також термінового оповіщення населення. Перші результати харків'яни зможуть побачити в 2020 році.

За підсумком форуму з урахуванням великої кількості учасників заходу було прийнято рішення доопрацювати Меморандум про співпрацю між Управлінням інноваційного розвитку та іміджевих проектів Департаменту у справах сім'ї, молоді та спорту Харківської міської ради, представниками вищих навчальних закладів Харкова та науково-дослідними організаціями в сфері розвитку та впровадження інноваційних технологій. Найближчим часом на сайті Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів буде опубліковано текст Меморандуму. Всі бажаючі зможуть приєднатися до підписання документа в онлайн-режимі.Made on
Tilda