Наші новини

У Харкові завершується четвертий сезон муніципального проєкту «Школа соціального проєктування та грантрайтингу Open Grants School»

Спеціально розроблений курс Школи включає цикл семінарів, лекцій та тренінгів, консультації експертів, роботу над персональними кейсами з проєктного менеджменту та грантрайтингу. До викладання залучаються представники міжнародних організацій і спікери з вітчизняного експертного середовища.

У четвертому сезоні слухачами Школи стали 100 осіб, які успішно пройшли конкурсний відбір. Навчання проходило протягом трьох місяців: з лютого по квітень 2020 року. Девізом курсу став слоган «Діджитал-технології в дії», і не дарма. Карантин кинув виклик професіоналізму команди Open Grants School й одночасно послужив імпульсом для ефективних рішень. Заняття, що почалися традиційно в аудиторіях і лекційних залах, були успішно перенесені в онлайн формат.

«Завдяки гнучкому підходу і звиклій до змін команді, ми швидко пристосувалися до нових умов і в черговий раз успішно реалізували проєкт, - розповідає начальниця Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міської ради Вікторія Грецька-Миргородська. - В результаті, наші слухачі понад основної програми отримали актуальні для проєктного менеджменту навички: освоєння різних платформ для відеоконференцій, додаткових можливостей соц.мереж та хмарних сервісів. Навіть випускні іспити проходили онлайн, а презентація і захист дипломних проєктів - в режимі реального часу. Команда Open Grants School черговий раз впоралася з поставленим завданням. Ми знову «запалили зелене світло» креативним, інноваційним ідеям, які допомагають розкрити індивідуальність і унікальність нашого міста».

Викладацький склад Школи представляють практики, які досягли успіху у гранрайтингу, та представники фондів, готові ділитися своїми знаннями та досвідом з іншими.

«З першого року школа дуже голосно заявила про себе в Україні, - ділиться спікер IV Open Grants School Олег Кулініч. - Ми провели четверті курси, і поки жодне місто не наважилося повторити наш досвід. Є багато тренінгів з проєктного управління, грантрайтингу, але зазвичай це максимум триденні заходи. А коли заняття йдуть протягом трьох місяців, можна більш глибоко розглянути всі питання. Ми займаємося системною підготовкою великої кількості громадських лідерів. З самого початку поставили за мету, щоб у місто приходили додаткові ресурси і харківські організації ставали більш конкурентоспроможними на міжнародних конкурсах».

За результатами навчання слухачі курсу представили цілий ряд проєктів, що мають високу соціальну цінність. Серед них: інтерактивний музейний комплекс на базі "старої площадки" ХФТІ; інклюзивна культурно-освітня Діджитал-платформа; фотопроєкт, присвячений дітям з онкологічними захворюваннями, ДЦП та ін .; проєкт зі створення сільської школи комп'ютерних наук і багато інших. Зараз ті слухачі, які успішно впоралися з фінальними завданнями, отримують електронні сертифікати та консультації експертів з реалізації власних проєктів. А після закінчення карантину організаторами заплановано проведення традиційної урочистої зустрічі в Харківській міській раді, на якій вшановуватимуть випускників.

«Хочеться щиро подякувати за цей прекрасний проєкт, в якому ми брали участь, - ділиться враженнями слухачка IV курсу Open Grants School Катерина Тимошенко. - Величезне спасибі організаторам школи і чудовим спікерам за їх чудову подачу матеріалу, безцінний практичний досвід, яким вони ділилися з нами. Ви всі - справжні професіонали своєї справи! Хочеться відзначити особливу атмосферу і настрій під час занять, не дивлячись на те, що вони проходили в онлайн-форматі. Навчання в школі дало не тільки нові цінні знання та навички, а й знайомство з новими цікавими людьми. З нетерпінням очікую закінчення карантину, щоб зустрітися з нашим чудовим курсом».

Школа соціального проєктування та грантрайтингу Open Grants School організована й успішно реалізується Управлінням інноваційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міської ради четвертий рік поспіль. Випускниками Школи за цей час стали близько 500 осіб, багато з яких успішно реалізуються у грантрайтингу. За даними 2019 року, під реалізацію своїх проєктів випускникам Школи вдалося залучити понад 4 млн грн зовнішніх інвестицій. Навчання в Школі - безкоштовне. Відбір слухачів здійснюється на конкурсній основі.

Проєкт Open Grants School реалізується під патронатом Харківського міського голови Геннадія Кернеса.

Анонси Інновації
Made on
Tilda