Наші новини

«KharkivFashionCluster» легка промисловість Харкова. Розвиток через колаборації

20 червня 2018 року в хабі соціальної активності «Студія 42» відбувся круглий стіл «Легка промисловість Харкова. Розвиток через колаборації ». У заході взяли участь представники легкої промисловості: виробники, дизайнери, фахівці галузі, а також представники профільних навчальних закладів.

20 червня 2018 року в хабі соціальної активності «Студія 42» відбувся круглий стіл «Легка промисловість Харкова. Розвиток через колаборації ». У заході взяли участь представники легкої промисловості: виробники, дизайнери, фахівці галузі, а також представники профільних навчальних закладів.

«Мета круглого столу – об'єднання представників індустрії для вирішення актуальних питань, спільне створення проектів для розвитку легкої промисловості регіону», – зазначив Олег Єгоров, менеджер ГО «Харківський кластер легкої промисловості та дизайну».
Під час круглого столу пройшла skype-конференція з Президентом-головою правління Асоціації «Укрлегпром» – Тетяною Ізовіт, в ході якої було піднято питання про необхідність лобіювання українських виробників, як на регіональному, так і на національному рівнях, а також необхідність введення на державному рівні умов для захисту вітчизняних виробників, і необхідності боротьби з незаконним ввезенням в Україну іноземної продукції.

Підсумком дискусії стала розробка положення про вступ Харківського кластера легкої промисловості та дизайну в асоціацію «Укрлегпром» та прийняття спільних заходів щодо захисту українського виробника.

Спікерами зустрічі виступили:
  • Вікторія Грецька-Миргородська – начальник Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міської ради, – «Кластерний розвиток, як елемент програми розвитку Харкова».
  • Мирослав Кіндрачук – керівник ТМ TAMIR – «Необхідність створення єдиного Харківського Будинку Моди. Можливості та перспективи ».
  • Олександр Соболєв – Перший проректор з науково-педагогічної роботи Харківської Державної Академії Дизайну та Мистецтв, професор – «Взаємодія ХДАДМ з Кластером легкої промисловості та дизайну, як основа для взаємодії з виробником».
  • Антон Квітка – заступник директора ННІ «Каразінська школа бізнесу», кандидат економічних наук, доцент – «Розвиток бізнесу. Інструменти і технології».
  • Олександр Чумаков – керівник компанії «Легпром» – «Система PRO – ефективне підвищення ефективності швейного підприємства».
  • Олег Єгоров – менеджер ГО «Харківський кластер легкої промисловості та дизайну» – «Модні дні KharkivFashion як один з інструментів кластерного розвитку».

«З давніх-давен Харків вважався загальновизнаною столицею легкої промисловості України. Кластер легкої промисловості та дизайну – точка збору інтересів, обміну думками. Це екосистема, в якій об'єднуються дизайнери, навчальні заклади та експерти індустрії для підвищення свого професіоналізму, а також підготовки нового покоління фахівців галузі. Як показує нам світова практика, для ефективної співпраці необхідно об'єднуватися в кластери, йти від конкуренції, спільно розвивати свої бренди та індустрію в цілому», – Вікторія Грецька-Миргородська, начальник Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міської ради.

Учасники прийняли спільне рішення про необхідність об'єднання для лобіювання своїх інтересів. Відповідно до рекомендацій, виробленими на круглому столі, в даний час ведеться підготовка внесення доповнень до програми розвитку Кластера.

Підсумком круглого столу стало підписання меморандума про співпрацю між Управлінням інноваційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міської ради, ГО «Харківський кластер легкої промисловості та дизайну», і ННІ «Каразінська школа бізнесу».

Круглий стіл організований громадською організацією «Харківський кластер легкої промисловості та дизайну», за підтримки Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міської ради, Української асоціації підприємств легкої промисловості «Укрлегпром» та журналу «Швейна справа та Мода».
Made on
Tilda