Наші новини

Проєкт «Українська Кремнієва долина» почав свою роботу

23.09.2020 відбулася перша робоча зустріч з питань масштабного IT-проєкту Харкова

На початку дискусії перший віце-мер зауважив, що саме Харків вперше в країні бере на себе створення такого масштабного проєкту, що реалізує та залучить весь потенціал науки та промисловості міста. Міська влада консолідує потужність бізнесу та науки задля залучення інвестицій та формування впізнаваного міжнародного іміджу.

«Сконцентровані зусилля влади, генерального інвестора і координатора проєкту Олександра Ярославського. Місто надасть умови для залучення та комфорту молодих фахівців та розвиватиме інфраструктуру, бо для нас важливо зробити з Харкова українську «Кремнієву долину», — окреслив Ігор Терехов перший заступник Харківського міського голови.

В ході зустрічі було обговорено цілий спектр питань з координації учасників з місцевою владою, тому що тільки місто може вирішувати питання розміщення і функціонування такого масштабного створення.

«Всупереч амбіційній назві проєкту, за ним стоїть колосальна робота з підготовки і така ж може нас очікувати в майбутньому. Але Харкову вдалося створити прецедент, ми перші, хто ініціював такий концепт. Після появи першого муніципального стартап центру в Україні, створення такого простору, де б результативно були сусідами бізнес, наука та інновації, логічно та очікувано. Це надасть місту впізнаваність на світовій IT-арені та приплив інвестицій», — сказала Вікторія Грецька-Миргородська заступник директора Департаменту, секретар робочої групи, начальник Управління інноваційного розвитку та іміджевих проєктів Харківської міської ради.

Харківська «Кремнієва долина» стане вагомим елементом мультіфункціонального бізнес-парку «Екополіс ХТЗ» зі STEM-освітою, появою науково-дослідних центрів, стартап-центрів та розробкою і створенням IT-продуктів світових компаній на базі IT-кластеру Харкова. На сьогодні є домовленість про партнерство зі світовими лідерами технологій «Hewlett-Packard», «Huawei» та іншими компаніями.

Завдяки новому  IT проєкту доля коштів, що щомісяця сплачується до бюджету, може значно збільшитися. На сьогодні сума єдиного податку, що сплачується харківською IT-індустрією становить 110 млн грн. Це за умови того, що 95% своїх послуг більш ніж 500 IT-компаній Харкова поставляють на експорт.

До складу робочої групи проєкту «Українська Кремнієва долина» увійшли представники влади та бізнесу, IT-спільноти та науки. Робочу групу було ініційовано Харківським міською головою Геннадієм Кернесом. Генеральний координатор та інвестор проєкту — Почесний громадянин Харкова, бізнесмен Олександр Ярославський. 
Стратегія міста Анонси
Made on
Tilda