Наші новини

Kharkiv STARTegy 2030 – старт нового етапу в розвитку міста

1 липня розпочалися планові засідання робочої групи із розробки стратегії розвитку міста до 2030 року.

В форматі круглого столу відбулося перше обговорення Стратегії розвитку міста Харкова щодо поліпшення житлово-комунального господарства, інженерної інфраструктури та транспорту. Захід приймав Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова. 

«Kharkiv STARTegy 2030 — це старт нового етапу в розвитку міста. Цей документ є Конституцією, основою, бізнес-планом міста. Стратегія орієнтована саме на харків'ян, на підвищення комфорту для тих, хто живе і працює в Харкові. Комфортне місто — головний напрямок, саме тому ми починаємо з ЖКГ. В якості експертів ми запросили представників міської ради, заступників мера Євгена Водовозова і Андрія Руденко. Для реалізації задуму, командою був створений Telegram-канал @LetsCreateKharkiv із відкритою групою, де можна залишати питання і коментарі. Запрошуємо до неї всіх експертів для обговорення та пропозицій. Також налагоджено механізм отримання пропозицій з приводу стратегії через e-mail. Онлайн трансляції відтворюються на Youtube каналі Create Kharkiv», — відзначила Вікторія Грецька-Міргородська, заступник директора Департаменту - начальник Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Департаменту у справах сім'ї, молоді та спорту Харківської міської ради.

Заступник міського голови з питань ЖКГ Андрій Руденко сказав, що основою стратегічного плану має стати комфортне проживання, умови, коли молодь Харкова після навчання залишатиметься у місті та розвиватиме його.

«Стратегія — це наша планка. Те, до чого ми повинні прийти. Це відновлення інфраструктури, що зараз існує, та її оновлення під впливом інноваційних рішень і технологій у світі. Це однозначно зображення стратегічних змін в стані транспорту, який морально застарів. Наприклад, на магістральних маршрутах ми хочемо залишити транспорт, який буде зберігати екологію, буде зручним і економічно вигідним жителям міста. Заради них ми це все і робимо», — додав Євген Водовозов, 
заступник міського голови з питань інфраструктури міста.

Директор Департаменту інфраструктури міста Сергій Дульфан визначив основні проблеми галузі, серед яких недосконалість законодавчої нормативної бази, державного фінансування з оновлення автопарку та перевезення пільговиків. Поточні питання вирішуються відповідно до генерального плану м.Харкова. До перспективних завдань галузі відноситься розширення гілки метрополітену з метою розвантаження наземного транспорту, впровадження автоматичної системи керування рухомим складом, оновлення громадського транспорту. Було підтримано ідею голови Молодіжної ради Дмитра Давідьянца про розробку системи гнучкої тарифікації вартості проїзду в громадському транспорті.

Ольга Гольдіна, директор Комунальної установи «Муніципальний стартап центр», говорила під час засідання про напрацювання круглих столів, які ляжуть в основу стартапів, покликаних зробити місто краще. STARTegy 2030 — це інноваційний старт для підприємців і стартаперів міста. З досвіду іноземних партнерів, планується впровадження механізмів, коли місто є замовником для стартапів.

«Харків перший зважився на організацію такого сміливого заходу, як стартап центр. Ми говоримо про технологічне підприємництво. Якщо місто вирішило підтримати стартапи, надавши свої локації, то я вважаю, що вони будуть дуже корисні місту як раз інноваціями. Підсумки сьогоднішньої зустрічі будуть дуже важливі, тому що ляжуть в основу майбутніх змін в індустрії », — сказала Гольдіна.

Також до роботи круглого столу долучилися представники вищих навчальних закладів, студентства, бізнес середовища міста, представники громадських організацій, наукового товариства та ініціативні харків’яни, які взяли участь у SWOT-аналізі сильних та слабких сторін сфер  ЖКГ, інженерної інфраструктури та транспорту м.Харкова. 

Детальний графік та тематики запланованих круглих столів представлені на сайті https://create.kharkov.ua/.


Стратегія міста
Made on
Tilda