Наші новини

Харківська режисерка Олександра Блінкова розповіла про себе, місто і режисуру.

Матеріал взятий з сайту https://izvestia.kharkov.ua/obshchestvo/rezhisser-kak-sobiratel-pazlov.

- Олександро, давайте знайомитися. Розкажіть нашим читачам про себе. Де народилися, ким хотіли стати, і яких успіхів уже досягли у Першій столиці?

– Я – корінна харків'янка. Тяга до мистецтва у мене була з дитинства. З десяти років я співала. Закінчила школу мистецтв №2 ім. П.І. Чайковського за класом фортепіано. Спочатку брала участь у дитячих концертах, а в старших класах мене зацікавили різні заходи та свята щодо їх організації. Вирішила спробувати себе у новій якості, і не пошкодувала. Я зрозуміла це моє. Закінчивши Харківську державну академію культури, стала режисером естради та масових свят.
Поруч зі мною завжди були чудові наставники, які багато підказували. До речі, моя старша сестра Анастасія Блінкова теж творча людина, яка займається вокалом. Саме завдяки їй я потрапила до кола творчої тусовки. Професія режисера дуже різнолика і багатогранна, оскільки дозволяє зануритися і приміряти на себе різні ролі, незважаючи на те, що сам ти на сцені не виступаєш. Режисер – це як збирач пазлів, коли з безлічі окремих елементів потрібно зібрати щось цілісне, щоб у результаті вийшло яскраве, барвисте та незвичайне свято.

– Своє становлення у професії ви розпочинали ще у студентські роки?

– У студентські роки був досвід роботи у навчальному театрі. Ми ставили вистави, їздили на міжнародні фестивалі. Та й після академії всі ми не соромилися підробляти, братися за різні проекти, шабашити.

– І де ж ви відточували свою майстерність у режисурі?

– У мене був величезний досвід роботи у шоу-ресторані. Там було широке поле діяльності і я могла творчо розвиватися. У атмосфері шоу-ресторану заохочувався формат мюзиклів, вечірок.

– А мюзикли – це один із ваших улюблених жанрів?

- Так, я і моя на той момент команда тоді взялися поставити такі відомі світові мюзикли як Примара Опери, Нотр-Дам де Парі. Ми намагалася все зробити так, як і в оригіналі, тільки з додаванням свого. Загалом, за три роки роботи зі сцени шоу-ресторану у форматі вар'єте прозвучало понад 27 короткометражних мюзиклів.
Пізніше ми зробили великі мюзикли та презентували їх зі сцени Палацу студентів нашої Юракадемії – «У джазі лише дівчата» та Chicago. Це був добрий досвід. Крім того, ми презентували інші свої не менш цікаві роботи, наприклад казку-мюзикл «Попелюшка», мюзикл Mamma mia у супроводі cover-band. А далі з'явилася ідея створити свій театр. Так, у 2021 році з'явився THEATRE «057» та Blinkova ART Group.

Музичні амбасадори Харкова – режисер Олександра Блінкова
Мюзикл «У джазі лише дівчата» у супроводі джаз-оркестру у 2019 році отримав театральну премію ім. В'ячеслава Панченка у номінації «Яскравий дебют».
– У театру є постійний творчий майданчик?

– Зараз у нас є репетиційна зала та офіс на Арт-заводі «Механіка. Інша Земля», де ми збираємося, працюємо, обговорюємо поточні моменти щодо постановки мюзиклів та концертів.

– А окрім мюзиклів, які міські масові свята стали вашою візитною карткою?
- Їх багато. Наприклад, минулого року я режисувала театралізоване відкриття футбольного сезону та святковий концерт на стадіоні «Металіст». Під моїм керівництвом відбувся грандіозний концерт до 30-річчя Незалежності України на майданчику перед ХНАТОБом. Також ми з хлопцями організували церемонію вручення Незалежної театральної премії ім. В'ячеслава Панченка та багато інших театралізованих івентів.

Музичні амбасадори Харкова – режисер Олександра Блінкова
– Розкажіть про вашу спільну роботу з міським управлінням інноваційного розвитку та іміджевих проектів?
– Наша співпраця стала неймовірно цікавою та цікавою. Минулого року мене запросили як режисер на фестиваль креативних індустрій Create Kharkiv Ideas Forum та на всеукраїнський фестиваль верхової їзди та кінного спорту Horses Spirit. Я працювала там разом із своїми артистами. Фестиваль верхової їзди взагалі вийшов грандіозним та незвичайним. Він зібрав безліч учасників, включаючи наїзників. На мою думку, цей фестиваль обов'язково повториться.

Музичні амбасадори Харкова – режисер Олександра Блінкова
– Над чим зараз працюєте?

– Зараз ми готуємо новий авторський мюзикл, сподіваємось, що ми їм порадуємо глядача наприкінці весни. Окрім цього, навесні знову готується фестиваль креативних індустрій. Головне, що наша команда має підтримку міста, яка дозволяє нам робити цікаві експерименти.

- Який ваш девіз у житті?
– Я не поділяю себе та театр, тобто. наш колектив. А у театру девіз такий: We move on! – «Ми рухаємось далі!».
Made on
Tilda