Наші новини

Успішний Харків — чистий регіон. Третій круглий стіл був присвячений екології та енергозбереженню.

Черговий круглий стіл в рамках розробки стратегії міста Kharkiv Green Deal завершився презентаціями експертів та продуктивними висновками


«Озвучені теми входять в розділ новітньої стратегії Харкова STARTegy 2030 «комфортне місто». Ми беремо приклад з кращих країн: Швеції, Швейцарії, Данії, Німеччини та в Нідерландах, в той же час опрацьовуючи власний досвід, який дозволить нам знаходити унікальні рішення в сфері екології міста. Вже за традицією захід приймає новий муніципальний стартап центр Харкова. Ми хочемо, щоб тут народжувалися рішення, що дозволять жити краще місту і взагалі всьому світу. Бо наші стартапи мають всі шанси масштабуватися, отримавши старт в Харкові», — сказала Вікторія Грецька-Миргородська заступник директора Департаменту - начальник Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міської ради.

Дмитро Гармаш заступник директора Департаменту економіки та комунального майна начальник Управління енергоефективності та енергоменеджменту відзначив комфортність приймаючого стартап центру і сказав, що Управління, яке він очолив, має чітке розуміння необхідних дій з реалізації Плану сталого енергетичного розвитку міста. 

«До кроків по зменшенню викидів відноситься побудова структури енергоменеджменту. Вона має три чіткі напрямки. Це блок енергомоніторингу, що забезпечуватиметься зняттям всіх показників в онлайн режимі. Вже цей крок призведе до економії бюджету. Наступний блок — система менеджменту, щоб зв'язати всі підрозділи міста, які будуть займатися енергоефективністю міста. Третій важливий етап в побудові означеної структури, робота з партнерами. А саме вибудовування відносин міста з бізнесом, громадськими організаціями, молодіжною радою, ВУЗами», — додав Дмитро Гармаш.

Експертна група обговорювала аспекти основної роботи по покращенню екології, що включає роботу з жителями щодо підвищення енергоефективної грамотності. 

Артем Циганов директор ТОВ «Еско України» вважає натомість, що варто зробити кроки в напрямку енерго інвентаризації. Це дасть розуміння, які саме заклади споживають надмірно енергії, та перші потребують енерго вдосконалення. «Екологія починається з муніципального енергоменеджменту. Не кожен заклад знає, чим володіє. Більшість об'єктів в місті однотипні, тому отримавши хороший результат в найважливішому об'єкті, ми зможемо це масштабувати», — підкреслив Артем Циганов.

Ганна Прокаєва екологиня, голова ГО «Центр громадських та медійних ініціатив», засновниця екологічного руху Zero Wast розповіла, що інноваційні технології щодо сортування та еко переробки сировини цілком можливо інтегрувати в системну практику Харкова. 

«Нами було досліджено іноземний досвід екологічності та енергоефективності. Він ліг в основу плану реновацій в сфері екології Харкова. За питання організації збору сміття і його утилізації в цих країнах відповідають муніципалітети, і вони ж відповідають за те, щоб їх мешканці знали правила і можливості утилізації. Місцевий уряд інвестує в дослідження і розробки в галузі екології та захисту навколишнього середовища. Серед відомих шведських розробок: біопаливо, інтелектуальні електромережі, а також збір і зберігання вуглецю», — додала Ганна Прокаєва. 

Основні питання, які потребували дискусії, вважають експерти та гості круглого столу, це залучення інвестицій, підвищення обізнаності громадян та розвитку споживчої культури в цілому. В свою чергу громадські організації спільно із місцевою владою повинні взяти на себе освітню функцію та народжувати нові екологічні наративи в свідомому суспільстві. Стратегія міста
Made on
Tilda