Наші новини

У Харкові пройшов «Kharkiv Fashion 2019»

Наймасштабніша подія Східної України Kharkiv Fashion 2019 відбулаcя на Арт-заводі «МЕХАНІКА» Інша Земля з 21 по 23 березня.

На «Kharkiv Fashion 2019» свої колекції представили 19 дизайнерів. Серед них – Дмитро Захаревскій, Олег Фоменко, Катерина Чепак, Олег Тарнавський, а також бренди: «Lemoni», «Puchka», «Zoryana style», «Lipar, Woolbook», «Raslov», «Vesna fashion», «Porrima», «Nadenu», «MaKha», «Bugrimatelier», «Just Be Yourself», «Atelier Natalya Burlutskaya», учасник «Ukrainian Fashion Week» бренд «2LFactura», а також модельєр з Греції Марія Тагалоу.

Поряд з професійними моделями в показах прийняли участь люди з обмеженими можливостями – представники Харківської громадської організації «Креавіта». Зокрема, в показі прийняла участь паралімпійська чемпіонка Людмила Павленко. Цього разу вони разом з організаторами та дизайнерами «Kharkiv Fashion» представили концептуальну колекцію футболок молодіжного бренду «Nadenu» під назвою «We can».

«Kharkov Fashion» подарував нам почуття неймовірного єднання, єднання з учасниками показу, з глядачами. Це неймовірне відчуття, коли ти усвідомлюєш, що немає нічого неможливого», – зазначила віце-президент організації Олена Шингарьова.

Вдруге в ролі моделей виступили і вихованці Харківського спеціалізованого навчально-виховного комплексу. Слабочуючі діти представили колекцію дизайнера Ольги Ковтун. Крім того, вперше в історії проекту на подіум вийшли спортсмени – футбольна команда «Вовчанськ». Вони продемонстрували колекцію повсякденного одягу, розроблену дизайнером Олегом Тарнавським.

За словами головного організатора проекту, начальника Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Вікторії Грецької-Миргородської, проект «Kharkiv Fashion» – це творча платформа для всіх людей, які хочуть стикатися зі світом індустрії моди.

«Щорічно ми розширюємо географію «Kharkiv Fashion» і даємо можливість легкій промисловості нашої країни вийти на новий рівень. Цього разу захід об'єднав в собі не тільки модні покази, але й провідних фахівців фешн-індустрії, сфери маркетингу і дизайну. Це дасть можливість усім бажаючим розвиватися в світі моди і отримати необхідні знання, щоб створити свій бренд і співпрацювати як з виробниками, так і з споживачами», – зазначила Вікторія Грецька-Миргородська.

«Цей сезон проекту – особливо цікавий. Він несе в собі важливу соціальну складову. Наш основний меседж – об'єднати людей і сказати про те, що у всіх рівні можливості, будь то спортсмен, дизайнер-початківець, професійна тенісистка, танцівниця, стиліст міжнародного рівня. І думаю ми цього досягли нашою спільною працею», – Олег Єгоров, координатор Kharkiv Fashion, виконавчий директор Харківського кластера легкої промисловості та дизайну.

Ведучим заходу в цьому році став латвійський співак Маркус Ріва. Почесними гостями заходу були українські актори та телеведучі Ольга Сумська та Віталій Борисюк.
Також в рамках «Kharkiv Fashion 2019» працювали торгово-виставкові зони вітчизняних і зарубіжних модельєрів і виробників одягу, відбулася «Битва за Легпром 5» – управлінські поєдинки для представників легкої промисловості і пройшов конкурс для молодих дизайнерів «Start Fashion».

Журі конкурсу визначило переможців у шести номінаціях, а також володаря Гран-прі Start Fashion 2019. Так, головний приз конкурсу здобула Анастасія Калініна, яка представила колекцію під назвою «Залиш її живою».

У номінації «Street Fashion» (колекції одягу prêt-a-porte для повсякденного використання) переможцем стала Тіа Тайпс з колекцією «Твоє обличчя».

У номінації «National Style» (колекції за народними мотивами будь-якої країни світу) перемогу здобули група дизайнерів: Ганна Скрипник, Діана Лакатош, Оксана Ожередова і Римма Кілчік з колекцією «Міфічний світ».

Кращою колекцією в номінації «Eco Style» (одяг з вторинних матеріалів) була визнана робота Іллі Іванова – «Un_Fake».

У конкурсі одного костюма, цілісного художнього образу «Semicouture» журі присудило перемогу Вікторії Висоцькій, яка презентувала колекцію «Be Unique».

У номінації «Deluxe» (одяг для урочистих подій, вечірні сукні) Вероніка Микула з колекцією «Prima Femina» розділила перемогу з Ольгою Федоровою – колекція «ReBorn».
Кращою в номінації «Free Style» (колекція одягу у вільному стилі) була визнана колекція «Забіяка» дизайнера Анастасії Снадної.

Відзначимо, проект «Kharkiv Fashion» організований Управлінням інноваційного розвитку та іміджевих проектів за ініціативою учасників Харківського кластера легкої промисловості та дизайну під патронатом Харківського міського голови Геннадія Кернеса.
Made on
Tilda