Наші новини

В Харкові розпочався фестиваль креативних індустрій

В цьому році Create Kharkiv Summer Fest — це по-харківськи безпрецедентний захід, що презентує харків’янам та гостям міста творчу інтеграцію не схожих сфер життя та бізнесу

Фестиваль в Харкові під патронатом Харківського міського голови Геннадія Кернеса було започатковано у 2017 році як проект Kharkiv Fashion, наразі він відкриває двері вчетверте. Відкриття розпочалося на території міського саду ім. Шевченка зі спільної висадки дерева за участі співорганізаторів і партнерів фестивалю, серед яких представники Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міської ради, Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, DCH. Саме Ліріодендрон тюльпановий став символов зростання креативних індустрій в місті.


Програма відкриття продовжилася в колонній залі Північного корпусу Університету Каразіна (Майдан Свободи,6).

«Цією подією ми хочемо продемонструвати креативний потенціал міста, показати які творці та талановиті люди живуть в нашому місті. Слоган цього заходу: створюй себе, створюй своє місто. Вже зараз ми ведемо ряд переговорів про створення цікавих знакових місць в Харкові і першим драйвером цих процесів зможе виступити «Екополіс ХТЗ», — зазначила Вікторія Грецька-Миргородська, заступник директора Департаменту - начальник Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міської ради.


Група DCH Олександра Ярославського приділяє значну увагу розвитку культурного середовища та інфраструктури Харкова. Бізнес-парк нового покоління візьме участь в створенні кластера креативних індустрій.

«Розвиток креативних індустрій — потужний драйвер зростання в новому економічному укладі. Спеціалізований кластер в рамках створення бізнес-парку «Екополіс ХТЗ» стане епіцентром творчості та натхнення. Поєднавши пристрасть людини до творчості й ресурси DCH, ми зможемо спільно з представниками креативної спільноти впливати на розвиток сучасної міської інноваційної культури, створити справжню інноваційну екосистему, яка допоможе забезпечити внутрішньогалузеву взаємодія і комерціалізацію креативних проектів. Багато представників креативних індустрій в Україні працюють на експорт, а створення такої екосистеми допоможе утримувати талановитих людей в Україні, створюючи їм належні умови», — розповів про появу кластера Віталій Баранніков, директор керуючої компанії бізнес-парку «Екополіс ХТЗ».


Урочиста програма завершилася підписанням меморандуму про намір створення кластера креативних індустрій.

«Креативні індустрії виробляють продукт, в яких закладено талант. А креативність — основна додаткова умова, що необхідна для створення продукту. Але і цього недостатньо. Необхідні координація, менеджмент, підтримка влади та інвестиції. Те що зараз відбувається, це як раз спроба допомогти креативній індустрії отримати новий поштовх», — зазначив Віль Савбанович Бакіров, ректор університету імені В. Н. Каразіна.


Після завершення дискусії фестивалю, що відбулася за участі іноземних та українських експертних гостей, захід перемістився на локацію Ботанічного саду Університету Каразіна (Клочківська 52), де просто неба йшов Fashion показ під DJ Stream, що також транслювався в прямому ефірі.

На другий день Create Kharkiv Summer Fest переміщається на Open Air Summer Day, де протягом дня проходитимуть Перформанс від студії живопису та арт-терапії Art&Emotion, Aрт-проект fashion-ілюстрація "Харків модний погляд" від арт-студії Fantasy room та Програму "Світові мюзикли" у виконанні симфонічного оркестру, хору та солістів ХНАТОБ. Доєднатися до онлайн-трансляції можна на сайті: create.kharkov.ua

Іміджеві проєкти
Made on
Tilda