Наші новини

Представили шляхову карту розвитку IT-освіти в Україні до 2030 року на профільному івенті ІТ Ukraine Association.

Українська IT-сфера активно розвивається – цього року IT-експорт зріс на 38%, а кількість компаній – на 22%. До того ж, цього тижня ВРУ загалом ухвалила податковий законопроект про Дія. City - спеціальному правовому та податковому режимі для IT та креативних індустрій. Це ще більше прискорить розвиток галузі.

Ми комплексно підходимо до реформи ІТ-освіти. Вона підвищить якість IT-освіти та збільшить кількість спеціалістів протягом 10 років. За оцінками, до 2030 року IT вимагатиме не менше 500-600 тисяч фахівців.

Реформа IT-освіти включатиме 15 напрямків. Що зміниться?

Неформальна освіта. Реформа передбачає створення спеціального фонду, який покриє 50% вартості навчання у закладах неформальної освіти для світчерів. Це люди, які бажають змінити існуючу спеціальність та здобути IT-професію.

Університети та коледжі. Перше – це публічні КРІ керівників навчальних закладів. По-друге, це професійні стандарти та оновлення класифікатора. По-третє, це залучення практиків та іноземних викладачів.

Для учнів у школах з'являться відеоуроки з математики та оновлений предмет «Інформатика». Розвиваємо мережеву освіту – можливість для дитини відвідувати певний предмет поза своєю школою.

Нагадаю, що спільно з МОН ми створили робочу групу, до якої увійшли експерти, представники ІТ-індустрії та освіти. Разом із нами працювали найбільші українські IT-компанії, IT-асоціації, кластери та представники навчальних закладів.
Made on
Tilda