Наші новини

Skill based city. Наука і освіта, формування інноваційної системи. Знання, інновації та навички

Після переходу світової економіки до постіндустріального типу та її подальшим розвитком на тлі нових інформаційних технологій у людства з’явилася необхідність у постійній самоосвіті та модернізації багатьох освітніх процесів.

У своїй вступній промові, заступник директора Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту – начальник Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів, Вікторія Вікторівна Грецька-Миргородська сказала: - «Сучасні розвинені країни вже здійснюють модернізації своїх освітніх систем, для того щоб залишатися лідерами у світі, адже знання та людський капітал одна із ключових «валют» на теперішній час. Одним із трендів розвитку галузі знань на теперішній час є неформальна освіта.»

Стосовно сучасної ефективної освіти та проблем у данній галузі виступили представники Харківського ІТ кластеру виконавчий директор - Шаповал Ольга Сергіївна та керівник напрямку освіти - Бабенко Крістіна Євгеніївна.


Стосовно практичної цінності освіти та проблем які постають перед випускниками закладів освіти різного рівня учасники заслухали виступ ректора Харківського технологічного університету «ШАГ» - Зайцева Віталія Єгорійовича.

Одним із нестандартних інноваційних питань, у галузі дошкільної освіти стали проекти регіонального центру безоплатної вторинної допомоги у Харківській та Луганській областях. За словами директора центру – Бородавки Анатолія Івановича така діяльність є достатньо інноваційною в цілому в Україні. Однією з пропозицій яка буде врахована у стратегії стало питання загальних юридичних знань у дитячому віці.

Тему цифровізації формальної освіти та роботи у цьому напрямку освітила представниця Департаменту цифрової трансформації Харківської міської ради – Моісеєнко Вікторія.
Враховуючи необхідність трансформації формальної освіти та розвитком тенденцій на неформальну, учасники засідання заслухали дослідження Харківського кластеру неформальної освіти від його представниці – Черкасової Христини.


Оскільки напрямками розвитку Харкова передбачено створення комфортного та інклюзивного міста, цей круглий стіл не міг оминути таку важливу тему як інклюзивна освіта. Цей напрямок було освітлено експертами, які здійснюють щоденну діяльність у цій галузі, а саме керівницею східноукраїнського регіонального фонду відродження Розсказовою Оленою Анатолієвною та керівницею громадської організації «Свідоме волонтерство «Мілада».

Пропозиції усіх учасників засідання будуть включені у першу редакцію Стратегії та представлені до обговорення містянам та експертам.
Нагадуємо, що свої пропозиції до Стратегії розвитку міста, Ви можете надіслати на поштову скриньку strategykharkiv2030@gmail.com

Стратегія міста
Made on
Tilda