Наші новини

Організатори Соціофоруму оприлюднили звернення до Президента, Верховної Ради та уряду України

Сьогодні, 26 листопада, в прес-центрі Харківської міської ради звернення до центральних органів влади України з пропозицією внести ряд змін в законодавство України з метою підтримки інституту сім'ї представили

заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан, голова правління громадської організації «Ми небайдужі», співорганізатор форуму В'ячеслав Федорков та заступник начальника відділу Управління інноваційного розвитку і іміджевих проектів міської ради Олена Старченко.

Організатори розповіли, що Міжнародний СоціоФорум «Тенденції розвитку сім'ї в умовах сучасного суспільства» пройшов у Харкові 3 листопада 2018 року. У ньому взяли участь представники Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA), Дитячого фонду ООН (UNICEF), Німецької федеральної компанії міжнародного співробітництва (GIZ), Канадської поліцейської місії в Україні, Національної академії наук України, почесні консульства іноземних держав, представники виконавчих органів та депутатського корпусу місцевого самоврядування, Національної поліції України, недержавних громадських об'єднань, наукової та викладацької спільноти. Дискусія вийшла дуже активною і насиченою, запропоноване організаторами звернення до уряду доповнювалося і корегувалося з урахуванням прийнятих в рамках Форуму рішень.

Світлана Горбунова-Рубан зазначила, що інститут сім'ї ослаблений через багато факторів. Зокрема, в суспільстві стає нормою цивільний шлюб, через бажання отримувати допомогу на дітей батьки не реєструють свої стосунки, зростає кількість випадків порушення прав дітей в таких сім'ях.

«Кожен день мені на стіл лягають два-три повідомлення про те, що з дитиною жорстоко поводяться - то маленьку дитину знайшли на вулиці одну, без нагляду, то до лікувального закладу надійла побита дитина. Є проблеми, пов'язані з внутріродинним, гендерним насильством», - зазначила Світлана Горбунова-Рубан.

Як повідомив В'ячеслав Федорков, підсумкове звернення до уряду відображає проблеми сім'ї, питання її безпеки, а також відповідального батьківства.

У документі, зокрема, пропонується: ввести інститут Уповноваженого Президента України з питань сім'ї; переглянути статус одиноких матерів і батьків; ввести в школах і вишах освітні програми з підготовки до життя в шлюбі; ввести обов'язкову експертизу освітнього контенту з метою недопущення прикладів домашнього насильства, насильства і/або дискримінації за ознаками статі, сімейного стану; посилити інформаційно-просвітницьку роботу, щоб навчити дітей самостійно налагоджувати відносини з друзями, з розумінням і повагою ставитися до себе і оточуючих; ввести відзнаки і заохочення за відповідальне батьківство; надавати громадським організаціям державне фінансування для реалізації програм з формування у молоді розуміння відповідального батьківства та програм для кривдників, які вчинили домашнє насильство. Також пропонується щорічно проводити парламентські слухання і відкриті засідання Кабінету Міністрів України з обговорення питань розвитку та зміцнення інституту сім'ї; рекомендувати Верховній Раді України ратифікувати Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству над жінками та домашнього насильства і боротьбу з цими явищами.

З повним текстом документа можна ознайомитися тут.

Світлана Горбунова-Рубан зазначила, що зі свого боку міська влада проводить велику соціальну роботу - в районах створені групи, які оперативно реагують на повідомлення про порушення прав дітей і виїжджають на місце події, працюють Центр допомоги жінкам, постраждалим від насильства в сім'ї, територіальні центри надання соціальних послуг, проводяться заходи і акції, які популяризують сімейні цінності.

«Проект I-го Міжнародного СоціоФоруму «Тенденції розвитку сім'ї в умовах сучасного суспільства» став одним з переможців Міського конкурсу інноваційно-інвестиційних та іміджевих проектів. Конкурс проводиться з метою надання підтримки громадським організаціям, готовим реалізувати значущі для міста соціальні проекти, - повідомляє Олена Старченко, - Завдяки конкурсу ми також визначаємо, які питання та ініціативи є актуальними для громади міста і оперативно на них реагуємо, створюємо активну комунікацію між муніципалітетом і громадськими організаціями, підвищуючи довіру до влади і позитивний імідж Харкова в цілому. І сьогодні ми готові представити важливий результат роботи Соціофоруму - офіційне звернення до керівництва країни».
Вже сьогодні документ буде направлений Президенту України, Голові Верховної Ради, Прем'єр-міністру України, керівникам парламентських фракцій і комітетів.

Made on
Tilda