Наші новини

У Харкові пройде фестиваль «Kharkiv Zero Waste»

5 жовтня 2019 року на площі біля ХНАТОБу (вул. Сумська 25) відбудеться перший у Харкові фестиваль ZERO WASTE FEST, спрямований на розвиток екокультурного сприйняття світу, творчого екопотенціалу молоді міста, який проводиться за підтримки Управління інноваційного розвитку та іміджевих проєктів Харківської міської ради та Посольства Естонії.

Цього року проєкт фестивалю став переможцем міського конкурсу інноваційно-інвестиційних та іміджевих проектів, що проводився Управлінням інноваційного розвитку та іміджевих проєктів ХМР.

Під час фестивалю пройде зелений лекторій, зустріч з блогерами та екологами України, журналістами, представниками громадських організацій, переробниками, які будуть піднімати актуальні теми екології та навколишнього світу, зокрема нового етапу в управлінні відходами, який базується на стандартах ЄС: спочатку уникнути появи відходу, а вже потім відсортувати.

Спікери заходу – Анна Прокаєва, Сидоренко Софія, Анастасія Мартиненко, Євгенія Аратовська, Маріанна Бойко, Лада Полтавська, Олександра Патлач, Гончарова Ганна, Кузьменко Тетяна, Сергій Юджин, Софія Демченко, Марі Федорова, Компола Проєкт, Ольга Лакіза, Дмитро Бідюк, Василіса Гайденко, Наталя Рожко тощо. Вони розкажуть та покажуть у максимально доступному та зрозумілому вигляді, що таке Zero Waste і як жити так, щоб не було відходів і щоб Zero Waste став частиною життя для кожного. Таким чином ми хочемо змістити акцент від споживацтва до раціонального користування ресурсами Землі, створити розуміння у громадян та попит на стабільний розвиток, коли кожен з нас споживає та продукує стільки, скільки екосистема здатна відновити.

Також можна відвідати майстер-класи, на яких учасники можуть більше дізнатися про те, як вже сьогодні можна змінити образ свого життя в екологічну сторону, що таке стиль життя нуль відходів, як сортувати, як уникати появу відходів, яка альтернатива існує неекологічним речам та пакуванню.

Фестиваль проводиться за принципами 5R: REFUSE, REDUCE, REUSE, RECYCLE, ROT. Кожна локація буде сповнена тематичним наповненням виробів, креативними фотоінсталяціями із сміття.

На території фестивалю працюватиме еко-ярмарок, на якому можна буде знайти багато цікавого, виробленого екоактивістами. Буде багато товарів, які допоможуть почати життя без пакету або без одноразового пластику. Крім того, працюватиме окрема зона обміну речами – зона для людей, що підтримують еко-культуру.

У дитячій зоні будуть проводитись майстер-класи, ігри, заняття з малювання тощо від компаній, які можуть передати дітям досвід у світі реюзу та навчити їх екологічному способу спілкування. В зоні обміну речами діти зможуть обмінятися іграшками та відчути як це, коли щось, що належить тобі може стати важливим ще для-когось. Проводити уроки із сортування будуть міми під гарну музику, яка підтримає гарний настрій гостей.

Іміджеві проєкти Анонси
Made on
Tilda